Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Adventi koszorú ragasztópiszto...

Adventi koszorú ragasztópisztollyal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sosem kreatív hobbiztam, de most éléetemben először megpróbálnám. Vásároltam koszorúhoz alapokat, mindenféle szalagot, műszőrmét, boát stb. amivel bevonnám őket, kis figurákat, terméseket, mini gömböket, mohát, meg minden egyebet, amit rá szeretnék varázsolni a koszorúkra. Ehhez úgy láttam szükséges egy ragasztópisztoly, mert azzal a legkönnyebb elvileg ezeket a dolgokat rögzíteni. Na most teljesen laikusként az auchanban vettem egy pici ragasztópisztolyt, azt sem tudtam mi fán terem, és nem gondoltam, hogy ennyire gagyi lesz. Ali tud magából kierőlködni egy valamire való ragasztópöttyöcskét, mire kinyomnék még egyet, hogy egy nagyobb dolgot rögzítsek, addigra az első pötty már meg is száradt. Nyilvánvalóvá vált, hogy ez a ragasztópisztoly nem lesz jó, ezért vennék egy komolyabbat. Látom, jó sok féle van, különböző teljesítménnyel. A kérdésem az lenne, hogy milyen lenne nekem ideális ezekhez a díszekhez. Ha érdekes, linkelek pár koszorút, hasonlókat készítenék vele:

[link]

[link]


Tehát sok kis apró, dolgot tennék rá, illetve egy-egy nagyobb figurát.

Tudnátok nekem ehhez való ragasztópisztolyt ajánlani? Maximum 5-6 ezer forintig?



2018. nov. 25. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezekkel nem lősz mellé:


[link]

2018. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olyant keress, ami legalább 100W-os. Ennél kisebbel nem igen lehet rendesen dolgozni. Ez a teljesítmény kell, hogy gyorsan és jól olvadjon a ragasztó.
2018. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, ezt a Dremel márkájút is néztem már. Illetve több helyen ajánlják a Lidl-ben kapható ragasztópisztolyt, és egy Einhell márkájút is. Erről tudtok valamit? [link]


Sok olyat olvastam, hogy némelyikből folyamatosan folyik a ragasztó, van amivel pedig csak pöttyözni lehet, csíkot húzni nem. Szóval elég tanácstalan vagyok.

A Dremel-ből melyik lehet olyan, ami nem folyik, és csíkozni is tud?

2018. nov. 25. 11:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van. Azt nem mondom, hogy nem csöpög (nem tudom mióta van még), de használható.

[link]

2018. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, ha esetleg azt meg tudnátok mondani, hogy erre a célre a dobozos, tubusos ragasztók nem megfelelőek? Mint pl amik itt vannak? [link]
2018. nov. 25. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Szenvedős. Mert idő kell a kötéshez.

Valamint a melegragasztó vastagon is nyomható. Könnyebb a különböző alakú felületeket (íves) és különböző textúrájú (sima vagy érdes) egymáshoz illeszteni.

2018. nov. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek. Holnap körülnézek néhány barkácsboltban hátha kapható valahol egy valamire való Dremel márkájú, vagy legalább valami komolyabb, és nagyobb teljesítményű ragasztópisztoly.
2018. nov. 25. 16:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy ilyen van kb 10 éve: [link]

Én direkt kis hőmérsékletű pisztolyt vettem, mert azzal polisztirol gömböt is lehet ragasztani, a melegebbtől megolvadhat.

2018. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!