Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » LED izzó néha lekapcsolás...

LED izzó néha lekapcsolás után is világit, miért?

Figyelt kérdés

A villanykapcsolónk "lámpás".

A wcbe energia takarékos izzót vettem. Nem mindig világit, pl most sem, de éjjel, vagy hajnalban mikor megyek a mosdóba elég gyakran világit. Enyhén, de éjszaka pont elég arra, hogy ne kelljen felkapcsolni. Ennek mi az oka? És miért nem mindig világít?

A nappaliba is LED izzók vannak, igaz ott a csillárban 14 db, és ott nincs ilyen jelenség.

Kérdés 2: egy másik helyiségben pedig néha magától lekapcsol az égő, aztán egy idő múlva vissza fel. Ezt felkapcsolt állapotban teszi. Itt bármilyen izzóval ezt csinálja.



2018. dec. 1. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért világít, mert a nullán keresztül valamilyen fogyasztón át kap annyi áramot, hogy egy kicsit is, de világítson. A másiknál kontakt hiba lehet a gond, a kapcsolónál, vagy a lámpánál.
2018. dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1 A lámpás villanykapcsoló az oka. Mindig világít kicsit, csak este látod jobban.

2 Kontakt hiba valahol. Kapcsolö vagy izzó foglalatnál.

2018. dec. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én lecseréltem azt a vissza jeltős kapcsolót mert az enyém is világított halványan a LED.
2018. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

LED-es és kompakt fénycsöves fényforrások lekapcsolt állapotban is halványan világítanak avagy villognak, ha a kapcsoló jelzőfényes! Ki kell iktatni a jelzőfényt, ezért nem kell másik kapcsolót venni. Ahogy mások is írták, mindig világít, csak nappal nem látod!

Az oka az, hogy a jelzőfényes égőn keresztül kap vissza némi feszkót, ami a hagyományos égőknél nyilvánvalóan kevés volt, így azzal nem volt probléma, viszont az elektronikával működő LED-es, ill. kompakt fénycsöves égőknél ez elég ahhoz, hogy halványan világítsanak. Meglehet bütykölni úgy, hogy ez ki legyen védve és a jelzőfény is működjön, ehhez viszont jobb villanyszerelőt hívni avagy vmilyen elektronikust. Erre a mai napig nincs igazán jó megoldás, olyan, ami nem jár átvezetékezéssel, hanem csak szimplán kapcsolócserével ill. ki lehet védeni egy kondi beépítésével is, no ehhez nem árt már egy villanyszerelő avagy inkább egy elektronikában jártas ember. Én sem csináltam még ilyet, de elvileg egy 220-330nF/400 V-os kondi párhuzamos bekötéssel megoldja a problémát.

Az sem mindegy, hogy milyen a LED-es égő, van amelyik 85-250V között működik, van ami direkt 230V-os hálózatra van tervezve és 220-250V között működik, ez mindig rá van írva vagy az égőre vagy annak dobozára, ha előbbit csavartad be, akkor az utóbbival nem árt egy próbát ejteni.


A csillárnál azért nincs ilyen jelenség, mert több az égő, így elvész az a pár mA!

A fel-le kapcsolódás az nyilván kontakt hiba, ahogy más is írta. Kapcsold le az áramot a mérőóránál, (a főbiztosítékot), vedd ki az égőt a lámpából, fogj egy csavarhúzót és a foglalatban az alsó és az oldalsó érintkezőket egy picit feszítsd befelé ill. felfelé. Vedd le a kapcsolót, és a bekötési pontoknál a csavarokat húzd meg, ha nincsenek csavarok, rugós bekötése van a kapcsolónak, akkor biztos, hogy nem ott van kontakt hiba, de a kapcsoló még lehet rossz, amikor felkapcsolt állapotban nem világít, akkor kapcsolgasd a kapcsolót, ha magában a kapcsolóban, az érintkezőknél van kontakt hiba, ez esetben felkapcsolódik a lámpa, kapcsolócsere szükséges.

2018. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!