Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrésszel vágáskor kb.2-3...

Endre papa kérdése:

Láncfűrésszel vágáskor kb.2-3 cm. Mélységig úgy vágja a fát, mint a vajat. A forgács szép. Aztán megtorpan. A lánc ugyanúgy jár körbe mint eddig, de nincs forgácsolás. A motorerő és fordulatszám megvan. Mintha szorulna, vagy melegedne a lánc?

Figyelt kérdés

2018. dec. 6. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Mit nevezünk szép forgácsnak? Kb hányszor volt élezve a lánc? Biztos stimmel a laphoz?
2018. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Mélységhatároló szentem feltart lehet ez a hiba

vagy a lánc nagyon félre van élezve pl jobb láncszem nagy a bal meg kicsi

2018. dec. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
a vezetőnek válla van, vagy már nagyon elkopott.
2018. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tetted fel fordítva a láncot??
2018. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Adrol válasza:
100%
ilyen akkor szokott előfordulni, ha a láncvezető kopott. Nálam már kétszer előfordult hasonló helyzet és a láncvezető cseréjével egyből megszűnt ez a probléma.
2018. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat.

Kb. 30 éve használok láncfűrészt, az előbb leírt hibákat nem szoktam elkövetni.

A lánc éles, mint a borotva, a mélységhatároló is méretre köszörülve. A vágás megkezdésekor kb. 2 cm. mélységig kifogástalanul működik.

Azonban innen már nem megy lejjebb, csak forog a lánc, és melegszik.

A lánc megnyúlt, ha megfeszítem, akkor az olajzó nyílás nem éri el a láncvezetőn lévő furatot, ezért nincs olajzás. Vágás előtt kézzel szoktam olajozni.

Lehet, hogy az olajzással van a baj?

Tudom, hogy láncot kéne cserélni, de ez macerás, mert nem egy ismert márkájú a gép. (Redwood) Jó lenne láncot, láncvezetőt és továbbító csillagkereket cserélni. Nagy az összevisszaság, mert klf, méretű, osztatú láncok vannak... A STRAUS márkanév ismerős valakinek? (5 ezerért lenne nekik láncvezető 2 lánccal, ami jó ár.)

2018. dec. 8. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Az hogy 30 éve fűrészelsz az nem azt jelenti,hogy jól is csinálod és profi vagy benne.Nagyon jól leírták már előttem ki van vállasodva-sorjásodva a vezető lap nyilván attól hogy rossz az olajzás .Gondolkodj el kicsit mi a rák akadhatna még el?Cserélj lapot is meg láncot is és ne a piacos kínait .a Straus fűrészekről is dobálják le a gyárit mert nem jó te meg azt akarsz pénzért venni?
2019. aug. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!