Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudok kompresszort...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyan tudok kompresszort csinálni egy ventillátorból és egy csőből?

Figyelt kérdés

Persze nem olyan kompresszort amivel felfújok valamit hanem a lényeg hogy levegőt fújjon egy hűtőbordára.

Ha lenne egy tölcsér amibe belerakom a 12 centis ventillátort és a tölcsér ahogy szűkül egy cső van rácsatlakoztatva akkor az fújna levegőt?


2018. dec. 7. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha a szívóoldalra tennéd akkor szívná.
2018. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A ventilátor eleve fúj, illetve a túloldalról szív. A köré rakott csőtől ez nem változik, csak irányítottabb lesz a légáramlás.
2018. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Most én nem értek valamit vagy rosszul fogalmaztam?
2018. dec. 7. 16:15
 4/19 A kérdező kommentje:
Nyilván amerre fújja a levegőt abba az irányba lenne rajta a tölcsér és azon a cső. Az a kérdés hogy mennyi levegőt lenne így képes azon a kis keresztmetszetű csövön fújni?
2018. dec. 7. 16:17
 5/19 A kérdező kommentje:
Szóval igen, értem mire gondolsz bár ez nyilván kiderül a kérdésből hogy irányított légáramlást szeretnék létrehozni máskülönbem minek szórakoznék vele? Amit hűteni akarok oda nem tudok se kicsi se nagy se akármilyen ventillátort tenni. Ezért egy csővel szeretném megoldani a dolgot. Olyan csőre van szükségem ami flexibilis mégis megáll egy adott pozicióban amibe hajlítom. A tölcsér fogalmam sincsen hogy milyen legyen.
2018. dec. 7. 16:21
 6/19 anonim ***** válasza:

ha nem fér oda a venti akkor jó lehet amit kigondoltál

vagy ha messzebbről fújatod a levegőt az nem elég neki?

én az erősítő szellőző rácsos fém burkolatára kötöttem egy kis ventit ami fújja a levegőt a besejébe

2018. dec. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Vágd le a kólás palack nyakát, tedd bele a ventilátort és nézd meg mi történik. Szerintem ebben semmi titokzatos nincs!
2018. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nekem azért nem jó amit mondtál mert egy nagyon nehezen hozzáférhető helyen van egy kb 3cm es hűtőborda. Igazából nem is az a titokzatos benne hogy működne e vagy sem hanem az hogy miből csináljam ezt meg. A kólás flakon se jó hisz ha az levágom az kerek a venti meg négyzet...olyan kell ami tökéletesen passzol vagy könnyen meg lehet oldani hogy ne legyen rész közte. Meg aztán a cső sem mindegy. Egy vékony cső kéne ami mozgatható és az is rés mentesen csatlakozok a tölvsérhez amiben a venti van. Ötletek?
2018. dec. 7. 18:47
 9/19 anonim ***** válasza:
Ötlet: vegyél egy megfelelő hűtőbordát és egy ventit.
2018. dec. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Tegyél nagyobb hűtőbordát, magasságon biztosan tudsz emelni, ha széltében nem megy. Tedd fölé a ventilátort, lényeg az intenzívebb légáramlás.

Önmagában nem elég az a mostani hűtőborda?

2018. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!