Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Magasnyomású kézi sterimot,...

Magasnyomású kézi sterimot, hogyan lehetne halkabbá tenni?

Figyelt kérdés

A 15-40ezer forintos kategóriájú, karcher, parkside, bosch stb magasnyomású 100-110-120 bár körüli kismeretu sterimokra gondoljatok. Ugye ezek méretben kb akkorák mint egy normál háztatási porszívó. És van egy jellegzetes nem túl kellemes hangjuk.

Én arra gondoltam, hogy csinálni lehetne neki egy dobozt, amibe belefér és az talán valamennyire tompítaná a hangját. Kérdés, hogy ez mennyire jó ötlet, és ha az, akkor miből legyen.

Ugye nyílván lennie kell rajta 3 lyuknak, 2 amin bemegy a slag és a 220V és egy amin kijön a mosó tömlő. Én duplafalú dobozra gondoltam, egy kis és egy nagyobb doboz rozsdamentes vagy horganyzott acéllemezből, a kettő között, meg valami szigetelő anyag, mondjuk üveg vagy közetgyapot, ezek nem veszik fel a vizet és kigyulladni sem tudnak. Meg ezek milyen vastagon legyenek, hogy tompítsák a zajt.



2018. dec. 8. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyfordulatú szénkefés motornak szüksége volna a hűtésre! A tengely végén lévő ventilátor lapát gondoskodna is róla a burkolaton lévő réseken keresztül...ha nincs bezárva.

Bár pár percet üzemel,akkor nem melegszik túl.

2018. dec. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja értem, erre nem is gondoltam, köszönöm.

Tehát akkor, be kellene építeni egy belső hőmérséklet mérőt, hogy tudjuk, ha gond van. Valamint valahogy meg kellene oldani a hűtést.

Egyébként fura, hogy hidegvizes mosókról van szó és hűtőventillátorral oldották ezt meg. Szerintem egyszerűbb lett volna körbecsövezni a bevezetett vizet egy hűtőbordán, ami egyben hűtené is a rendszert, mellesleg jobb hatásfokkal.

2018. dec. 8. 13:15
 3/7 anonim ***** válasza:

A komolyabb iparikon így (is) van.

A víz~kompresszor pont a "másik végén van" a gépnek,mint a hőtermelő szénkefés motor tekercsei.

2018. dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bamboochatheone ***** válasza:
Ennyi ötlettel és betervezett pénzzel inkább vegyél hozzá egy 20 méteres tömlő toldót és vidd át a szomszédba vagy le a pincébe. Duplafalú saválló doboz? Annak az árán veszel egy másik mosót. :D
2018. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de az ipariknál lenne e vízhűtés, de még nem láttam. Nem csak a kerekeken guruló, de a szekrénnyi méretű céges magasnyomásún sincsen ilyesmi. Amúgy is felesleges, mert ezekben normál aszinkron motor van aminek van hűtőbordája és ventilátora, mint a motoroknak.

Igazából nem tudom miért erős az a zaj neked, valakit zavar, vagy az az idő amíg használod olyan sok volna?

2018. dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos pontosan ez a probléma, hogy nem engem zavar, hanem másokat. Drágább mosót nem szeretnék venni, mert egyrészt ugyan olyan hangos, vagy max kicsit halkabb. Másrészt pedig a drágább mosók feleslegesen többet tudnak, mint amire nekem kell. A garancia lejárata után pedig többnyire tönkremennek és akkor több pénz úszott el.

Én csinálnám meg a dobozt természetesen. A munkadíja egy ilyennek valóban brutális lenne. Az anyagköltség pedig szerintem egyáltalán nem vészes.

2018. dec. 8. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Közben én kora este kipróbáltam...

Az egészet úgy ahogy van,beleraktam egy műanyag 150 literes műanyag ceftés hordóba,és csak úgy félig ráraktam a tetejét is,amennyire a slagok engedték....

Hát,-nagyságrendekkel csendesebb!

2018. dec. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!