Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha a fürdőszoba egyik falára...

Ha a fürdőszoba egyik falára faburkolat került, ahol nem éri víz, akkor szükséges még valami felületi kezelés, vagy bírni fogja anélkül is?

Figyelt kérdés

A fürdőszoba egy részén volt egy eltakarandó rész, ahova feltettem egy falburkoló fa panelt. Víz oda nemigen fröccsenhet, ha mégis, akkor letörlöm majd egyből. Viszont párásság van a fürdőszobában, ha használják.


A párás levegő ártani fog a faburkolatnak? Van olyan anyag, amivel érdemes lenne lekezelni?



2018. dec. 12. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem csak felületi,hanem az egész fát kezelni kell gombásodás ellen . Nem is elég egyszer átkenni,ha nem akarod 2-3 évenként felújítani .

Én fát biztosan nem raknék fürdő szobába .

2018. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem olyan nagy rész,csak egy falrészlet, és volt még egy maradék falpanel darab, ami éppen jó volt oda. Azért is használtam fel, mert nem akkora felület, hogy gond legyen, ha mégis cserélni kellene.


Most jól néz ki, de persze kérdés, hosszú távon, milyen lesz, ha nincs kezelve, ezért merült fel bennem a kérdés.

2018. dec. 12. 17:21
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk nagyon pici a fürdőszoba (kb. 3 négyzetméter) és olyan erősen párásak szoktak lenni a falak öt perc zuhanyzás után, mintha lelocsoltam volna őket. Hát még ha hajat mosok... Ahhoz sajnos nem értek, hogy mivel lenne érdemes a fát lekezelni. Mindenképp gondolj arra is, hogy mögé is befurakszik a pára, és nem akarsz a faburkolat és a fal között penészt tenyészteni, szóval azzal is csinálnod kell valamit. Nálam a konyhában a falon lógó gyúrótábla megpenészedett.
2018. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan annyi a fürdő páratartalma mint a lakásé. Egy deka pára sincsen benne, és nem is volt. Én bátran beraknák ide bármit, mert kezeletlenül sem penészedik. Ha száraz, neked, is akkor nem lesz bajod, vagy ha a pára gyorsan eltűnik. ha nedves a fal, vagy sok a pára állandóan, akkor kezeld le a fát.
2018. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A fal csontszáraz, a falap is, szóval nem arról van szó, hogy csöpög a lecsapódó pára a falról meg a fáról.


De ez egy zárt, ablak nélküli fürdőszoba, ezért gondoltam, hogy talán megrekedhet ott a pára, de annak valószínűleg kellene, hogy nyoma legyen, nem? Cseppek a falon, stb.

2018. dec. 12. 18:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha erdei fenyőből van, bírja kezelés nélkül is.
2018. dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyír. Ilyen: [link]
2018. dec. 12. 19:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nem tennék vizes helyiségbe.
2018. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Maradék darab volt máshonnan, csak azért került oda, mert amúgy ki lett volna dobva.
2018. dec. 12. 19:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk fa rács a kilépő, boldogan elvan évek óta, pedig kap vizet. Belső falon nem csapódik ki pára, ha igen, akkor baj van. A fa nem hideg felület. Vagy gondoljunk a régi fregolikra, szülőknél 30 éve nincs baja. Vagy a fa ajtók. Maximum egy lélegző lakk és csókolom. De nyersen is maradhat.
2018. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!