Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ebbe a lakáselosztóba bent...

Ebbe a lakáselosztóba bent van-e az a sín amire fel kell pattintani a kismegszakítót? szigetelt föld/nulla sín: N + PE: 2x (2x25mm² + 2x10mm²) Csak csak kettő földelő és kettő nulla vezetéknek van meg a hely?

Figyelt kérdés
2018. dec. 12. 18:48
 1/5 A kérdező kommentje:
2018. dec. 12. 18:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha lépteted a képeket, találsz egy fotót a nyitott szekrényről. Van benne sin és 16 / 16 csatlakozóhely a nullának és a földnek.
2018. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Din szerelősin a neve, benne van a leírásban.
2018. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Benne van!

Én is a Mixvillhez járok. Nekem feleekkora(12állásos van)

2018. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

DIN sín ("amire fel kell pattintani...") benne van. De fázis sínt külön kell venni hozzá.


"csak kettő földelő és kettő nulla vezetéknek van meg a hely" - nem. Lapozz tovább a képeken (ahogy már írták): az a hosszú fekete a doboz tetejénél az végig föld/nulla vezetékeknek van (nem számoltam, de ránézésre kb. 24 saru), csak ezek normál 1,5 - 2,5 meg talán 4 mm2 keresztmetszetű vezetékekre vannak. a 2x25 + 2x10 az a fázis/nulla gerincvezetékek bekötésére szolgál - ami az órától, földelőtől, stb. jön.


Viszont mivel a föld/nulla sín egy benne, ezért ha fi relé (áramvédő kapcsoló) is lesz majd a rendszerben, akkor érdemes lehet olyan dobozt venni amiben külön földelő és külön nulla sín van (vagy számolni kell vele, hogy +1 sínt kell venni bele - de ha nem olyan a doboz kialakítás, akkor "körülményes" lesz a rögzítése)

2018. dec. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!