Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen meredeknek kell lennie...

Milyen meredeknek kell lennie egy műanyag hullámlemez tetőnek ahhoz, hogy télen a ráeső hó egy bizonyos súly fölött magától lecsússzon?

Figyelt kérdés
2018. dec. 14. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de a műanyag hullámlemeznél, csak a sárga műanyag hullámlemez a rondább.

Teljesen elcseszed vele a házad összképét. (Ha van ilyen.)

A jégeső, meg simán átlyukasztja.


Ha műanyagot akarsz, akkor ott van a polikarbonát, ami UV álló is.

[link]

2018. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltam, akkor ez nem hullámos?

A lényeg hogy átlátszó legyen illetve áttetsző, a fényt beengedje és a hó lecsusszon róla, hogy ha ráesik fél méteres hó akkor ne szakadjon be.

2018. dec. 14. 16:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Amiket linkeltél azoknál nem értem, főleg a nagyobbaknál, hogyan nem szakad be ha fél méteres hó esik rá.
2018. dec. 14. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha kellően bordázott és sűrűn alátámasztott, akkor nem szakad be a hótól. Nem olyan nagy súly az és amúgy a fél méteres hó sem olyan gyakori már nálunk.

Nincs tuti hajlásszög, gondolj csak az északi (pl. skandináv) területek házaira, hiába nagyon meredek, 55 fok feletti a hajlásszög, a hó akkor sem csúszik le. De ez nem is baj.


Csináld nyugodtan normál, házhoz illő hajlásszöggel. Maximum szélsőséges esetben lehúzod róla te a havat.

2018. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
Mert ezeket azért gyártják hogy ne szakadjanak be. Nek 15m2-es van. Minimális lejtéssel. Kissé nagyon kissé domborúra hajtva. Már tíz éve nem akar beszakadni
2018. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

A hó a meredek háztetőkről sem csúszik le, csak azokon a házakon ahol a rossz hőszigetelés miatt "fűtik" a padlást is és ezáltal a tetőcserepet. Avagy amikor a nap elkezdi sütni.

Magyarul inkább arra ügyelj, hogy a tetőd esztétikus legyen a szemnek.


A polikarbonát tető természetesen nem szakad be, ha normálisan van alátámasztva.

Némileg olcsóbban jössz ki, ha csak a teteje UV álló.

Érdemes használni hozzá a gyári rögzítéseket, mert hőtáguláskor mocorog.

2018. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

* Ja, és azért sem szakad be mert baromi erős "sejtekből" áll.

[link]

2018. dec. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De én szeretem azt ami ronda: [link]
2018. dec. 14. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!