Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gond lehet-e ha a melléképület...

Gond lehet-e ha a melléképület kábelezése 2,5ös, viszont a földkábel amin keresztül kimegy az áram a melléképülethez pedig csak 1,5. ös?

Figyelt kérdés
2018. dec. 16. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Földkábel alatt a védöföldet érted? Akkor az tényleg nem jo. Ki sza-ta el? Miért nem szakmáját értö mesteremberre bizod az ilyen munkát?
2018. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A gond csak akkor lehet, ha a melléképületben a terhelést 16 A felett akarnád elképzelni. A 2,5mm2 vezeték ugyanis 20A-al terhelhető, igy némileg kisebb lehet majd a terhelés is. Amúgy me semmi probléma.
2018. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam.

Az öt eres földkábelem ami a házból kijön 2,5ös. (Három fázis, nulla, védőföld)

A melléképület (garázs vezetékezése pedig vastagabb egy kicsit. A lényeg, hogy a garázs vezetékezése erősebb mint a földkábel.

2018. dec. 16. 19:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Az kicsit nem lehet vastagabb, mert a következő szabványos mèret 4mm2. Amit nem kötsz be normál lámpába ès dugaljba. Ès ránèzèsre is jelentősen vastagabb.

Maradjunk annyiba, hogy a mèret kèrdèses.

2018. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A gond nem a mèretbeli különbsègbem van, hanem abból addódik, ha nem megfelelő a vèdelem. De erről nem írtál.
2018. dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam. A földkábelem 2,5.ös amivel szándékoztam vezetékezni pedig 4.es.

Egyébként igen nehéz lenne a szerelvényekbe bekötni.

Utólsó válaszoló.

Mit értessz védelem alatt?

Alapból földelt a földkábel ami kijön. Illetve a garázsba is teszek kismegszakítókat. 6A a világítás 16A. a konnektorok,.

2018. dec. 16. 20:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Gond két dologgal lehet, ha nem megfelelő a kismegszakító amivel biztosítva van, illetve ha hosszabb táv és nagyobb a terhelés, a feszültségeséssel.

De amúgy nem is értem, hogy az 5x1,5-ös földkábelt miért kell melléképület tápnak betenni, amikor jó esetben az csak világításokhoz szokott kelleni, de csináltam már többször olyat hogy világításnak is 2,5 megy földben, pont a hosszú távok miatt. tápkábel, mégha csak otthoni valami, akkor is legalább 6-os...

2018. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vèdelem alatt a kismegszakítókat èrtettem. Tehát a földkábel előttinek megfelelőnek kell lennie.
2018. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a földkábel 2,5 akkor azt 16 A kismegszakítóval kell biztosítani az elmenő oldalon. Ez védi magát a kábelt a túláramtól.

Aztán a másik végén szerelhetsz vastagabb kábellel csak nincs értelme, mert 16 A-nél többet nem tudsz használni.

2018. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én értem-e rosszul a kérdést, vagy mindenki más.

Szerintem csak annyit szeretnél tudni, hogy ha 2,5-ös a földkábel, akkor utána a garázsban köthetsz-e rá vastagabbat.

Ennek az égvilágon semmi akadálya. Korlátlanul vastagíthatod, csak vékonyítani nem szabad.

Ha a földkábel előtti automata (a házé) is 16 A-os, akkor meg felesleges egy újabbat betenni a garázsba.

2018. dec. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!