Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Barkácsolás

A kérdés

Gond lehet-e ha a melléképület kábelezése 2,5ös, viszont a földkábel amin keresztül kimegy az áram a melléképülethez pedig csak 1,5. ös?

2018. dec. 16. 19:08  Privát üzenet  

A válaszok
Földkábel alatt a védöföldet érted? Akkor az tényleg nem jo. Ki sza-ta el? Miért nem szakmáját értö mesteremberre bizod az ilyen munkát?

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2018. dec. 16. 19:26 Privát üzenet
A gond csak akkor lehet, ha a melléképületben a terhelést 16 A felett akarnád elképzelni. A 2,5mm2 vezeték ugyanis 20A-al terhelhető, igy némileg kisebb lehet majd a terhelés is. Amúgy me semmi probléma.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2018. dec. 16. 19:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam.

Az öt eres földkábelem ami a házból kijön 2,5ös. (Három fázis, nulla, védőföld)

A melléképület (garázs vezetékezése pedig vastagabb egy kicsit. A lényeg, hogy a garázs vezetékezése erősebb mint a földkábel.

# 3/10Időpont 2018. dec. 16. 19:46 Privát üzenet

Az kicsit nem lehet vastagabb, mert a következő szabványos mèret 4mm2. Amit nem kötsz be normál lámpába ès dugaljba. Ès ránèzèsre is jelentősen vastagabb.

Maradjunk annyiba, hogy a mèret kèrdèses.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2018. dec. 16. 20:02 Privát üzenet
A gond nem a mèretbeli különbsègbem van, hanem abból addódik, ha nem megfelelő a vèdelem. De erről nem írtál.

# 5/10Időpont 2018. dec. 16. 20:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam. A földkábelem 2,5.ös amivel szándékoztam vezetékezni pedig 4.es.

Egyébként igen nehéz lenne a szerelvényekbe bekötni.

Utólsó válaszoló.

Mit értessz védelem alatt?

Alapból földelt a földkábel ami kijön. Illetve a garázsba is teszek kismegszakítókat. 6A a világítás 16A. a konnektorok,.

# 6/10Időpont 2018. dec. 16. 20:25 Privát üzenet

Gond két dologgal lehet, ha nem megfelelő a kismegszakító amivel biztosítva van, illetve ha hosszabb táv és nagyobb a terhelés, a feszültségeséssel.

De amúgy nem is értem, hogy az 5x1,5-ös földkábelt miért kell melléképület tápnak betenni, amikor jó esetben az csak világításokhoz szokott kelleni, de csináltam már többször olyat hogy világításnak is 2,5 megy földben, pont a hosszú távok miatt. tápkábel, mégha csak otthoni valami, akkor is legalább 6-os...

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2018. dec. 16. 20:27 Privát üzenet
Vèdelem alatt a kismegszakítókat èrtettem. Tehát a földkábel előttinek megfelelőnek kell lennie.

# 8/10Időpont 2018. dec. 16. 20:52 Privát üzenet

Ha a földkábel 2,5 akkor azt 16 A kismegszakítóval kell biztosítani az elmenő oldalon. Ez védi magát a kábelt a túláramtól.

Aztán a másik végén szerelhetsz vastagabb kábellel csak nincs értelme, mert 16 A-nél többet nem tudsz használni.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2018. dec. 16. 22:17 Privát üzenet

Nem tudom, én értem-e rosszul a kérdést, vagy mindenki más.

Szerintem csak annyit szeretnél tudni, hogy ha 2,5-ös a földkábel, akkor utána a garázsban köthetsz-e rá vastagabbat.

Ennek az égvilágon semmi akadálya. Korlátlanul vastagíthatod, csak vékonyítani nem szabad.

Ha a földkábel előtti automata (a házé) is 16 A-os, akkor meg felesleges egy újabbat betenni a garázsba.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2018. dec. 17. 12:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire elfogadható melléképület vezetékezésnél védőcső nélkül vezetékezni? Pl. Padláson a reflektor vezetékét ha felteszem védőcső nélkül elrághatja-e valamin úgy, hogy tüzet okozzon?
Milyen keresztmetszetű földkábelt kell, h használjak? Nekem a tervem az, h használni fogok 2200wattos flexet. 4,5kw. os három fázisú körfűrészt. 34méter földkábel a mérőhelytől...
Tavasszal tervezek a melléképület tetejére olcsó napkollektort. Melyik fekete cső UV álló?
Hogyan oldhatom meg viszonylag olcsón, hogy egy 230 voltos órától egy 150 méteres földkábelt használva tudjak normálisan hegeszteni? Milyen kábelt vegyek hozzá? Hol? Tömört, vagy...
Melléképület váza zártszelvényből?
Mennyire jól szigetel a hullámpala?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Barkácsolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!