Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől oldódik, vagy tűnik el,...

Mitől oldódik, vagy tűnik el, jön le a festék a műanyagról?

Figyelt kérdés
Van 1 műanyag autóm. Fekete és zöld színű volt gyárilag. És vagy 8 éve lefújtam fújós festékkel szürkére. És most el szeretném tüntetni róla a szürkét. Az eredeti gyári színére szeretném vissza. És újra festeni már nem akarom mivel nem tudnám mert nem lehet. Hogyan tudnám eltüntetni róla a szürke festéket?

2018. dec. 20. 08:30
 1/6 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha le akarod szedni mechanikusan a második réteget, de csak(!) a másodikat, akkor mindössze annyi a dolgod, hogy 100-120mikron vastagságban csiszold le.

(persze ez csak egy kb. érték, általában ekkora rétegtől takar egy festés)

Ez, mint tudjuk, lehetetlen.

Megpróbálhatod "vegyi" úton is, azaz lemosni a fölső réteget. Ezt viszont csak akkor tudod, ha az általad használt hígító, nem oldja az első/eredeti réteget is.

(szóval, ez sem tűnik járhatónak)


Vagy marad a mostani szín,

vagy fölcsiszolod és újrafújod,

vagy fóliázod.

2018. dec. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1-es! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Mivel egyébként ez 1 Monster Truck játékautó, is elég nehezen tudnám lefóliázni. És mivel teljesen 1-be van öntve az egész autó a karosszéria meg minden, 1 darab csavar nincs benne, így mégcsak szétszedni sem tudnám, ha esetleg fóliáznám. De így meg undorító.
2018. dec. 20. 09:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Műanyagról akarsz műanyagot leoldani?


Noormális?


Valószínűleg ami viszi a szürkét, az kikezdi az alatta lévő műanyagot is.


próbálkozhatsz acetonnal, benzinnel, toluollal, lángszóróval....

2019. jan. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, ne próbáld eltávolítani, mert ha sikerülne is csak a felső réteget, a felületminőség nagyon gyér lenne.

Javaslatom inkább az, hogy fessél rá egy újabb réteget, ami az eredeti szinezésnek felel meg.

2019. jan. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De én olyat nem tudok rá festeni. Nagyon nehéz. Rengeteg időbe telne. Annyit meg nekem nem ér az egész játékautó. Akkor inkább kidobom.
2019. jan. 30. 07:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Dobd már ki!

Esélytelen.

2019. febr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!