Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jelen fémmunkához egy C...

Jelen fémmunkához egy C szorítóra volna szükségem?

Figyelt kérdés

Pár centiméter vastag vas ajtó két oldalán lévő 1mmm vastagságú fémlemezbe meglévő furat mellé 4mm-es furatot szeretnék fúrni, de olyan közelségben, hogy furatsablon nélkül átugrana. Eredetileg egyik meglévő furat sincsen jó helyen, ezért készítettem furatsablont, amelyen keresztül lehet fúrni. A végeredmény egy ovális "furat" lesz. A furatsablont kézzel nem lehet megtartani, ezért fixen oda kéne rögzíteni, nagyjából mintha odahegesztettem volna.

Ehhez a feladathoz elviekben elegendő lenne ez a C szorító? Számomra nem asztalosmunkához valónak tűnik, tehát úgy gondolnám, nekem erre a célra jó lehet. Megerősítenétek vagy ajánlanátok jobbat, már ha van olyan?


[link]



2018. dec. 23. 03:29
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha már craft "márka", olcsóbban találtam ilyet is.

[link]

Ezek közül a legnagyobb vélhetően kisebb, mint a fentebb linkelt 100mm-es?

2018. dec. 23. 03:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Kulcslyukat akarsz?
2018. dec. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy asztalos pillanatszorító.
2018. dec. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem kulcslyukat. A cilinderzárbetét melletti rozetta rögzítőfuratait akarom fúrni.
2018. dec. 23. 12:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Az asztalos pillanatszorító olcsóbb, viszont erőben vajon elegendő lenne ehhez?
2018. dec. 23. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Két kicsi, de nem apró asztalos szorító tökéletes kell legyen. Nem a műanyag, hanem a csúsztatós trapézmenetes. Egy szorító nem szorító. De ha van elérhető satu, ami nincs asztalra szerelve, vagy könnyű kikapni a helyéről, az is jó lehet pl fa alátétekkel, és boltot se kell felhajtani miatta.
2018. dec. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó. :-)

Satura gondoltam, de nincsen.

Végül megvettem a C szorító készletet, amiből a nagy ráment, a közepes pedig éppen hogy ráfért az ajtóra a sablonnal.

2018. dec. 24. 05:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!