Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhában mivel lehetne...

Konyhában mivel lehetne vízmentesen lefedni a rést a mosogató és a mellette levő lap között?

Figyelt kérdés
Van egy pár milliméteres rés a mosogató és a mellete levő sima felület között, így a víz közé folyhat. Mivel lehetne ezt a részt dizájnosan eldugaszolni, hogy ne szórodjon be oda semmi, és víz se folyjon be?

2018. dec. 23. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
szilikon, tescotól bárhol kapható ilyen kinyomós cucc, én azt nyomnám be a résbe, átlátszó van belőle, ha felvitel után szépen elsimítod, észre se lehet venni
2018. dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez mennyire tartós hosszabb távon? Azt értem, hogy el lehet simítani, de a felülete megszilárdul? Vagy ha valami behatás éri (pl. kés hegye ráesik, stb.), akkor időnként újra kell csinálni?
2018. dec. 23. 07:52
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Sziloplaszt valóban a megoldás, van direkt vizes helyiségekbe, szanuterekhez színtelen. Szilónyomó kell hozzá. Ha végignyomtad a rést, egy tiszta vizes ronggyal elhúzod ujjal, erről vannak videók a neten, kis gyakorlással szép lesz. Annyira nem sérülékeny, gumiszerű felülete lesz, és igen, néha újra kell tömíteni, de ez 10 év vagy több is lehet, nem havonta kell vele vacakolni vagy ilyesmi.
2018. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Közben körülnéztem, és van konyhába szilárd megoldás is, de külföldi oldalon láttam, jó lenne tudni, mi a magyar neve, illetve azt sem látom, kép alapján, hogy ez vízmentes lenne-e, vagy csak morzsa ellen véd:


[link]

2018. dec. 23. 09:23
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Aha, tehát te két bútor találkozását akarod takarni. Ilyen műanyag léceket találsz barkácsáruházakban, de hogy vízzáró és fix legyen, ahhoz kell a rugalmas tömítő. A fürdőkád vagy zuhanyzó találkozása is ebből van a csempével, nézd meg, hogy el tudd képzelni. Annyi, hogy az általában fehér vagy színes.
2018. dec. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Burkolatváltóra góglizz rá.
2018. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A burkolatváltó olyasmi, de azoknak a középső tartótüskéje általában szélesebb, mint 3 milliméter, amekkora itt a rés a két felület között.


Illetve a vízzárást sem oldja meg, úgyhogy a szilikonozásra valószínűleg szükség lesz, ahogy a kolléga írta feljebb.

2018. dec. 23. 12:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Bármelyik barkácsáruházban kapsz ilyet:

[link]

2018. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, de ez a fal és a munkalap között tölti ki helyet. Ezek tipikusan háromszögletúek szoktak lenni. Míg két vízszintes lap közé T alakú idom kell.
2018. dec. 23. 14:52
 10/11 A kérdező kommentje:

Körülnéztem ott, és ez a takarósín pl. viszont áthidalhat két munkalapot, amelyek között csak kicsi rés van:


[link]

2018. dec. 23. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!