Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztalos aki készitett már fa...

Asztalos aki készitett már fa létrát? Hogyan vágják ki a létra fokok helyét a 4 hosszú száron?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek es szeretnek magamnak festoletrat kesziteni mert itt nem lehet kapni olyan festoletrat ami Magyarorszagon is van es lehetne vele menni.

Szallitas draga lenne ezert inkabb elkeszitenem.

Meretekkel nincs gond, letudom merettetni es itt a boltban le is szabjak nekem a 4 hosszu labat, meg a fokokat is.

Na de a fokokat rozitik valahogy es kivagjak nekik a helyet, majd a fokok vegebol is levagnak/ lemarnak annyit hogy belemenjen.

Azt szeretnem tudni hogy milyen geppel csinaljak ezt, mert ha tudnam akkor berelnek egy ilyen gepet.


2018. dec. 23. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
2018. dec. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fúró-reszelő

fáról van szó, könnyű a felesleget kiszedni

2018. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vagy fúró-dekopir fűrész
2018. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi a tippeket
2018. dec. 24. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen vésővel vésték ki a csapréseket, de igen lehet láncmaróval is akár kimarni, de ha csinálsz sablont akár felsőmaróval is simán kivitelezhető,csak a sarkokat kell levésni,vagy a csapos sarkait leráspolyozni.

Akárhogyan is csinálod arra ügyelj hogy az alapanyagok,repedés,bogárrágás,görcs mentesek legyenek illetve egyenes szálúnak kell lennie,ha ezek közül bármelyik hiba fenn áll, és teszem azt akkor törik el a létra mikor fenn vagy 2méteren nem biztos hogy örülni fogsz....

2018. dec. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm szerint borovi fenyő kell hozzá, annak sűrűbb az erezete, mint a lucnak, így erősebb.


Az engem is érdekelne, hogy a fokokat hogy szokták rögzíteni. Ötletem lenne, de hátha van jobb módszer is. (Van egy régi falétrám, amiből hiányzik egy fok, és pótolni szeretném.)

2018. dec. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Konkretan nem lattam olyt hogy borovi fenyo, nem is tudom hogy angolul mi a borovi :D

Fenyo anyag a van, de nincs odairva hogy milyen fenyo az.

2018. dec. 27. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!