Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megéri ez a fúrókalapács?

Megéri ez a fúrókalapács?

Figyelt kérdés

Kaptam nemrég kölcsön egy LIDL-s Parkside márkájú 1050W-os SDS-es fúrókalapácsot. Ennek az ütési energiája 3J. Most lesz akcióban a LIDL-ben ennek a kistesója, 800W-os, viszont az ütési energiája 1,2J ami nagyon kevésnek tűnik.

Panelban lakom, csak arra kéne, hogy néha 1-2 képet felrakjak, semmi komoly felhasználásról nincs szó. A nagyobbik gép úgy vitte a falat, hogy öröm volt nézni, 1-2mp volt egy lyuk. Megéri megvennem ezt a kisebb gépet, fogja vinni a falat egyáltalán? 10ezerre van most leakciózva. Köszi!



2018. dec. 26. 20:43
 1/6 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Ilyen típusú felhasználásra tökéletesen alkalmas. Maximum kb. 10-es fúrószárral fogod használni, azzal meg nyugodtan megy. Annyival lesz másabb hogy 1-2 másodperc helyett 3-4 másodperc lesz mire befúrsz egy furatot, szerintem ez elfogadható kompromisszum.
2018. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Abszolút, ilyen mértékű különbségre gondoltam kb. Egyébként egy 500W-os körmös tárcsás fúróm volt eddig, azzal tök jól lehet fát, gipszkartont, de még a vizesblokk vékony falait is fúrni (vídiás fejjel, ütvefúró fokozaton persze), de amikor képeket akartam felrakni főfalakra, meg karnist, akkor oda már kevés volt. Aztán kölcsönkaptam az említett gépet és elcsodálkoztam, hogy mekkora különbség van. Köszönöm még egyszer!
2018. dec. 27. 00:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Sztem is simán megéri .. A 10-12mm lyuk átmérőig teljesen elegendő lesz(kb 30sec) ,és felette mondjuk már kínlódna,kevés lenne az az 1.2J,mondjuk egy 16mm lyukhoz.

A 30cm vastag falat is átküldi 10mm-el,pl 1 koax kábel átvezetést már megcsinálsz vele,jó ..igaz eltarthat vagy 2-3 percig..

Csak aztán kelj korán,mert lehet hogy 12-h kor nem lesz belőle,mert egy csomóan vesznek 3-5 db-ot is (eladásra a Jófogásra,drágábban),és másnak meg nem jut.

2018. dec. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, valószínűleg nyitásra megyek. :) Megnyugodtam, hogy használható lesz. Egyébként 10mm-ig se hiszem, hogy valaha fel fogok menni, eddig minden polcot, képet 6-ossal raktam fel (jó kis fisher tiplikkel).
2018. dec. 27. 15:03
 5/6 bamboochatheone ***** válasza:
Nem lesz vele semmi gondod, az egyedüli problémád vele hogy kapsz-e belőle a boltban. :)
2018. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, megvettem a motyót. Nem akarok hazudni, de ha 2-300db nem volt belőle a Lidl-ben (BP. XV. ker, Erdőkerülő utca), akkor egy sem. Rengetegen ott voltunk nyitásra, aztán amikor meglátta mindenki, hogy tornyokban áll a fúró, utána lenyugodtak a kedélyek.
2018. dec. 29. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!