Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van aki otthon egyedül vezeték...

Van aki otthon egyedül vezetékelte át a házát és nem villanyszerelő?

Figyelt kérdés
Szerintetek ezt meg lehet csinálni házilag úgy hogy tökéletes legyen?
2018. dec. 28. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Én! De nekem apám villanyberháló volt, vannak dolgok amiket elsajátítottam, de ha sok youtube videót megnézel, vsznű menne ott neked is.
2018. dec. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van tapasztalatom a témában, mert már csináltam komplett házat újonnan, illetve régebbi házban is szereltem.

Azt kell mondanom, hogy tökéletes nem lesz soha. Ha át akarod húzni a teljes rendszert, nem árt jól ismerni az alternatív kötésektől kezdve mindent. Nem tudhatod előre, melyik csővégnek hol van a másik vége. Több helyen fogsz olyan csövet találni, ami el van dugulva,éles törés van benne, nem tudod áttolni rajta az új vezetéket.

Fontos, hogy ész nélkül ne húzogasd ki a régi vezetékeket, hanem ha felderítetted, a régire rákötöd az újat és azzal húzod át. Így is lesz olyan, hogy bontani kell.

2018. dec. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, vagy be is szappanozhatod stb hogy becsússzon.

Jó kis munka én szeretem, tiszta, szép, és leköt :)

2018. dec. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerencsére sokan, apám ezekből élt és tartott el minket!


Fater tűzoltó volt.

2018. dec. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4/4! Tudod vannak jó képességekkel megáldott emberek, akik fogékonyak a jó munkára, új dolgokra, tanulásra.

Te látom a tűzoltó faterodtól nem igen fogsz bele semmi férfias barkácsmunkához, nehogy tüzet kelljen oltani :D

Ha mindenkinek tűzoltó lenne a kedves apukája, akkor biztosan meg tudná fizetni a 3-400.000-ezres munkát, mert sajnos ennyibe kerül egy családi hát átvezetéskelése!

2018. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5.-nek.


Igen, drága mulatság. De majd ha bent ég a gányolásod miatt a terhes feleséged meg a babád...

Persze tudom, te 3 Youtube videó után szakember vagy!

Gerincműtétet és Ferrari szerelést is vállalsz?

2018. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem kéne kiforgatni az embert komám!! Mindenkibe van önbizalom, és aki egy ilyen feladatot, munkát meg akar csinálni, abba biztosan nem 50-es IQ bujkál, ezt sztem rögzíthetjük!

Ez nem értelmi fogyatékosoknak való munka!

Egyébként meg! Láttál már pl, kórházba mostanság tanulókat, kisegítőket?? Mert én igen! Annyi tudással nem bírt az intenzív osztályon mint egy göthös birka! De alkalmazták mert hiány van!

Szval csavarj feljebb a kapacitásodon hogy meg tudd érteni a dolgok ezen részét, oldalát, mert nem minden van úgy ahogy az a te kis buksidból kipottyan éppen.

Gerinc műtétet nem vállalok, de gyakorolhatok rajtad ha gondolod!

Ferrari szerelést nem, de mást az igen, uis az egyik szakmám az gépész :) sorry

2018. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nincs semmi szakmám, de 10 éve cseréltem a fürdőszobában csőrendszert.

4 éve bővitettem és az egész ház vezetékelését újra húztam, 5 áramkörre bontottam a rendszert. Pakoltam FI relét, mert előtte nem volt. Nem egy csoda dolgok ezek.

2018. dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Tévesen FI relét használnak, de az tkp.: ÉV (életvédelmi) relé.
2018. dec. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
# 9/9 Én nem mondom hogy nincs igazad. Van áramszolgáltatónál ismerős és két olyan, aki ezen cuccokkal kereskedik. Mindnek elmondtam, mit akarok, mi az ami most szabvány. Nekem mind úgy mondta, FI relé. Elhiszem, hogy a hivatalos neve nem az. Annyit mondtak, nagyon gyors, de ne bizzam el magam, nem mindig védi meg az ember életét.
2018. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!