Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell ezt hegeszteni?

Hogyan kell ezt hegeszteni?

Figyelt kérdés

Barkácsolásban nagy mágus vagyok, de a vasas munkák valahogy sohasem érdekeltek. Most viszont nem tudom kikerülni. Csináltam 25-ös szögvasból egy 46x52cm-es keretet. Remekül sikerült, de ebbe kéne tennem egy másfeles vaslemezt. Ami hegesztés közben szeret vetemedni.

Mi a trükkje? A 4 sarkánál kezdjem?



2019. jan. 20. 10:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és csak fogyóelektródás hegesztés jöhet szóba, trafós hegesztővel. Kokettáltam már egy inverteressel, de amennyit én használom, arra bőven elég, ami van.
2019. jan. 20. 10:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lesz a funkciója.

Én simán "belepontoznám", középről indulva, nem túl sűrűn.

2019. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,...pötyöld kis adagokban, fogasd meg a sarkoknál mindenhol, és csak utána varrd végig.
2019. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Milyen távolságonként pöttyintsem oda?
2019. jan. 20. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Miquel!

pontosan 3.6345cm,vagy 4.23314 cm de elfogadott szabvány is a 25x25 zártszelvény pontszerű rögzítésére a 6.234487 Cm is......

Ajánlom figyelmedbe alábbi tanulságos videót részedre.


https://www.youtube.com/watch?v=J9Vq8GdZTgI

2019. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi célt fog szolgálni? Elefánt fog rajta tangózni, vagy csak azért kell bele a lemez mert nem átlátszó?

Én megpöttyözném oldalanként 5-7 helyen oszt jóvan.

2019. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak burkolatként fog funkcionálni. Igazából talán elég lenne egyes, vagy fél millis lemez is, de már ez a vastagság is kihívást jelent az én hegesztési képességeimnek.

Köszönöm az útba igazítást.

2019. jan. 20. 16:19
 8/8 anonim ***** válasza:

A trükk egyik fele a "maximálisan összevissza" heftelés. Vagyis ha több méteres lenne, úgy csinálnád, hogy mindig a lehető legtöbbet járkálj. :)


A másik fele a nagyon erős rögzítés és a túlellenőrzés (méret- és szöghelyes, egyenes) meg a jó öreg negyven dekás kalapács (és a kilós valahol közel).


A heft egy rövid varrat legyen, ne pötty! Kezdés a kezdettől beljebb induljon, onnan vissza a valódi kezdés helyére, hogy ne legyen hidegkötéses, majd végső hosszig egyenletesen töltöd enyhén domború varratkoronával, a végén picit vissza-oda-vissza mozgással, hogy ne legyen végkráteres. Ha áthegesztett heft lesz, akkor heftkor mindegy a kezdés és befejezés (jobb is, ha nem nyomod túl ilyenekkel).

2019. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!