Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy bizonyos csavarokat nem tudok kicsavarni?

Figyelt kérdés

Torx t25-ös, bicikliben van és az extra hosszú nyelű torx kulccsal sem sikerült kicsavarni egyiket sem a 6-ból.

A menete teljesen szétment a torx kulcsnak, és az elektromos csavarhúzó sem bírta kihajtani.


[link]



2019. jan. 26. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is volt ilyen, a fék bowden csavarját húzták jól meg a szervízben. Nekem az segített, hogy beleütöttem egy egyel nagyobb torx bit fejet és azzal ki tudtam tekerni. Hallottam még olyat, hogy ha olyan helyen van akkor fel lehet melegíteni és forrasztóónt lehet belecsurgatni, miközben benne van az eredeti kulcsa, így talán ki lehet csavarni.
2019. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy menetrögzítő van rajta, vagy összerohadt. Csavarlazító kell neki, kicsit megkalapálni esetleg melegíteni kicsit.
2019. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Ez a kulcs kb annyit ér, mint a gyors fúróhoz kapott fúrószár, amit kézzel meghajlítottam.
2019. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Ez a kulcs kb annyit ér, mint a gyors fúróhoz kapott fúrószár, amit kézzel meghajlítottam."

Akkor milyen márkájút vegyek helyette?

2019. jan. 26. 21:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs javaslat, ugye nem lehet kipróbálni. Talán ha van iparos aki ilyennel dolgozik. Én kibactam a hóra, egy ablakot nem tudtam beállítani vele. Most nincs ilyen készletem.
2019. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ilyet nem szabad megvenni... kínai vashulladék.

Yato, King-tony környékén kezdődik a használható kategória.

Ha meg 20 évre akarsz szerszámot, akkor Wera, Würth, Garant, Beta

2019. jan. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Fantom83 ***** válasza:

Én kéziszerszámokból a Hans-t ajánlanám,jelenleg Torx készlet 1590-3990Ft között mozog,attól függően hány darabos a készlet (7 darabos-9 darabos készlet).


Most neked a legolcsóbb megoldás ez lehet:


1-Elmész a legközelebbi vas-műszaki boltba,ott árulnak darabra torx-bit fejet,veszel megfelelő méretűt,és ha az is megadja magát eldobod,nem sajnálod.(ez olyan 200Ft-os megoldás)


2-Lefúrod a csavart,újra meneteled.(egy számmal nagyobbra,ha lehetséges ez a dolog)


3-Balos csigafúróval megpróbálod kihajtani a csavart(ha nem törik le a feje,és nincs annyira berohadva ki kell jönnie,ha nem sikerül a trükk,akkor újra kell fúrni a menetet)


Drágább megoldás:

Rendelsz egy minőségi készletet,és imádkozol,h a csavar nem sérült annyira,h normális szerszámmal még éppen ki lehet tekerni.(a csavar állapotáról nem tettél fel képet)

2019. jan. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én pont ezért veszek minden szerszámból minőségit igaz brutális áron, de ilyet hogy nagyobbat beleütsz dikk a bétát nem fogod tudni beleütni mert az rendes anyagból van
2019. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Wiha

Felo


praktikeres felejtős


de a Beta is egy fs az árához képest

2019. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Fantom83 ***** válasza:

Bele lehet ütni az imbusz csavarba nagyobb kulcsot,ha már meg van abálva a feje,mert annyit enged az anyag.

Ha minőségi a kulcs,annak nem lesz baja.

Saját szememmel láttam ezt a megoldást,gyönyörűen ki lehet tekerni a csavart.

Colos kulcsot is bele lehet erőltetni/ütni az imbusz csavarba,ha ki van már nyúlva,le van rendezve a csavarfej...

Ha ez a módszer nem vált be,akkor jött a vésés,ami több szempontból kockázatos,de ha nincs más megoldás....

2019. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!