Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hány évesnek mernéd odaadni a...

Hány évesnek mernéd odaadni a fúrógépet, hogy önállóan használja?

Figyelt kérdés
Fiam imád barkácsolni, de ehhez fúrógép sem árt egy idő után - szülői felügyelet mellett és/ vagy önállóan mikortól “biztonságos”?
2019. febr. 3. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
13évesen már volt kezembe fúró. Persze a teljesítmény nagyon nem mindegy. Van olyan amit egykézzel is lehet használni, mert nem tépi ki a kezedet, ha elakad. Meg van olyan is, hogyha felnőtt ember aki jó erőben van és két kézzel fogja akkor is tekeri kifele a kezét, vagy a munkadarabot kezdi el pörgetni. Ha elég értelmes a barkácsoláshoz nem hinném, hogy hülye egy fúróhoz. Max vennék neki egy kissebb elektromost, ha gyengébb. Ezzel nem tesz kárt magában, idővel meg használhatná a nagyot, ha már elbírja.
2019. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

6.-os lehettem, kaptam egy elemes mini fúrógépet, annyira örültem neki hogy az udvaron meg az utcán mindent szét furkáltam :D

Egyébként figyeljed hogy dolgozik vele, magyarázz el neki mindent, és ha hosszú a haja arra külön hívd fel a figyelmét.

2019. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez majdnemhogy egyáltalán nem életkorfüggő. A 9 éves unokaöcsémnek bármikor a kezébe merném adni, használja is aktívan. A szomszéd 25 éves fiára meg még felügyelet mellett se merném rábízni, még akkor se ha nincs benne se fúrószár se akksi. Szerintem ez sokkal inkább függ habitustól, hozzáállástól, rátermettségtől, mintsem életkortól.
2019. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fantom83 ***** válasza:
100%

Ha lenne gyerekem olyan 6 évesen már tanítanám barkácsolni.

Szerintem kezdésnek tökéletes lenne egy Lidis akkus fúró 10.000Ft-ért,hozzá Thor fúrószár készlet 2.500Ft-ért.

Minél hamarabb kezdi,annál előbb lesz önálló,DE a saját műhelyedet a komoly gépekkel 7 lakatra zárd,nehogy "be akarjon segíteni apának",még az oda van,mert ebből vannak a csonkolásos balesetek!

2019. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára látod a gyerekeden, hogy mire képes, mennyire tud elővigyázatos lenni.

Amit mások is tanácsoltak: figyelmeztesd őt minden általad ismert lehetséges baleseti veszélyre!!!

2019. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha imád barkácsolni, akkor nem lehet fakezű. Ha elég erős, hogy biztonsággal meg tudja tartani a fúrógépet, akkor fokozatosan megtaníthatod. Először együtt fogjátok a fúrógépet. Nagyobb darab fákat már furkálhat, jól le kell fogni, hogy ne tépje ki a kezéből az anyagot.
2019. febr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. febr. 4. 15:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én "kézi furdanccsal" kezdtem kb. 4-es koromban. Az első elektromos fúrógép kb. 5. végén volt a kezemben. És még megvan minden testrészem.
2019. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem mi is a suabadelvű szülők vagyunk. A 4 évesünk az akkus fúrót tök jól hasznalja felügyelet mellett. Az apja meg kiabál neki hogy hozd ki a 6-os fúrót, ő meg odaviszi. Én meg azt sem tudom miről beszelnek.
2019. febr. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Lidis akkus fúró... "


Na ilyesmit ne adj a kezébe! Inkább a Hitachi (Hikoki) legalapabb gépét. Ne kezdje már a tapasztalást vackokkal...

2019. febr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!