Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Török, Lengyel, és tajvai...

Török, Lengyel, és tajvai szerszámokról tapasztalat, vélemény?

Figyelt kérdés

cetaform(török)

yato, dedra(lengyel)

kingtony(tajvani)

márkák, illetve egyéb ha valaki ismer még?


2019. febr. 4. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Cetaform kissé túlárazott, de ipari minőség és sokkal jobb mint egy Yato vagy Extol. Alapvetően szeretem a cetát, néha azért kifogok belőle egy-egy rossz szériát.


Yato, Dera nem valódi gyártó, csak logóz, nyugodtan el lehet felejteni.


KingTony nagyon jó ár/érték arányban, valódi gyártó és tényleg ipari minőség, főleg a dugókulcsai és kiegészítői jók. Fogóitól nem voltam oda.


Ami még jó:

Gedore, Hans, Unior, Hazet, Carolus, Bahco, Jonnesway, Wera, Wiha, Felo, Knipex

2019. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

akkor ki gyártja ezeket? extolt yatot?

facom(expert, stanley, bost) vélemény?

illetve a milwaukee kézi szerszámokat nem tudom még hova tenni, felismerek egy két gyártót közülük, pl fogót a felo-tól milwaukee logóval, csavarhúzót a cimco-tól, de mind jóminőségű, bárki is csinálja(egyébként van a kis 10 centis vízmértékük, ami dettó ugyanaz, mint az extol :/ )

2019. febr. 9. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
99%-ban mindenki Kínában/Indiában gyártat, a Made in Germany felirat is trükk, mert ha pl Kínában legyártatja a dobozt, és a szerszámokat, de Németországban csomagolja össze, akkor már a Made in Germany felirat használható. A kínai termékek között is van minőségi és vacak. Az ár általában tükrözi a minőséget. A Milwaukee nem gyárt saját kéziszerszámot, csak gépeket. De a Milwaukee logoval ellátott szerszámok általában minőségi gyártók termékei. Azért fordulnak elő átfedések, mert általában egyik gyártó sem gyárt 10.000 féle cikket, ez lehetetlen. Az azonban elmondható, hogy az Extol és Yato szerszámok legtöbbször a legolcsóbb, így leggyengébb minőséget képviselik, én mindkettőt próbáltam, igazi szemét, főleg az Extol. Én szinte mindíg KingTony-t vásárlok (fogók kivételével) vagy Uniort. Egyikben sem csalódtam. A Stanley egy cégcsoport tagja (DeWalt Black&Decker Stanley Expert). Kínában gyártatnak, a Stanley FatMax sorozata jó minőség, de vannak nagyon gyenge eresztései is, ezért csak biznyos Stanley szerszámok jók.
2019. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Régen az egyik kgst piacon vettem egy Yokito névre hallgató 1/2"-os dugókulcs készletet. Azt kell, hogy mondjam, hogy a dugófejek és a racsnik illesztései nagyon jók. Sokkal jobbak, mint pl. a King Tony esetében. A mai napig nem sikerült kiderítenem, hogy ki gyártja ezeket a Yokito névre hallgató szerszámokat, ki a gyártójuk. Japán van a dobozon feltüntetve, mint gyártó ország, de nekem nagyon gyanús, hogy inkább valamilyen orosz/ukrán/szovjet cég gyárthatja . Mindenesetre az árához képest nagyon jó minőséget képviselnek ezek a szerszámok. A King Tony szerszámok is jó minőségűek. A villáskulcsok ergonomikus kidolgozottságúak, jól kézre állnak. Fogókból a Knipex-et ajánlanám. Ez a márka fogók terén mindent visz. Igaz nem olcsóak, de érdemes kipróbálni pl.: egy 200 vagy 225mm-es kombinált fogót, hogy milyen jó vele dolgozni. A hosszú nyél miatt nagy erőkar adódik, pofák pontosan, kotyogásmentesen zárnak stb. Csavarhúzókból a Beta narancssárga-szürke nyelű változatai nagyon jók. Nagyon kézre állnak. Tudnám még a Toptul szerszámmárkát ajánlani. Igaz itthon, M.o.-on még nem sokan ismerik. Külföldön lényegesen nagyobb hírneve/piaca van ennek a márkának. Kb. King Tony minőséget képviselnek, illetve még annál is jobb minőség és sokkal jobb árban kaphatóak a termékeik. A Yato és a CetaForm szerszámokról nem sok jót tudok mondani. Hanyag kidolgozottság jellemzi őket, főleg a Yato-t. Tudom dolgozni kell a szerszámokkal nem nézegetni, de akkor is. Stanleynek a műanyagnyelű lakatos kalapácsa jó. A Facom, Beta elméletileg magasabb minőséget képvisel, mint pl.: a King Tony vagy a Toptul. Olyan szerszámgyártó nincsen, amelyiknek minden terméke teljesen tuti. Az egyik gyártónak a fogói, a másiknak a csavarhúzói, a harmadiknak a kalapácsai stb. nagyon jók. (Pontosabb kérdés esetén pontosabb tanácsot/segítséget lehetne adni.)
2019. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
King Tony az jó minőséget képvisel a piacon, vàllal garanciát a termékeire. Jó választás lehet; ha ipari cuccot szeretnél. Nekem dugókulcsokban és csillag villás kulcsokban vannak szerszámaim tőle.
2019. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!