Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Összeszerelt, lágyforrasztott...

Uborkka kérdése:

Összeszerelt, lágyforrasztott fűtési rézcsö átalakitásra kerülne. Szerintetek a könyökök, t idomok, és egyéb fittingek szétmelegités után újra felhasználhatók e?

Figyelt kérdés
2019. febr. 5. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha magad csinálod akkor igen. Szerelök nem fognak játszani vele.
2019. febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2019. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ha nem akkor miért nem??
2019. febr. 5. 14:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen ,szétmelegithetők .Újbóli összerakásnál ugyan úgy kell eljárni,mint ami nem volt használva .
2019. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért nem, mert annyi munka úgy kiszedni belőle a forraszanyagot ami munkát nem ér meg egy 100 ft-os idom.

Felmelegíteni, szivaccsal kitörölgetni, különben nem megy bele a cső.

Lehet hogy egy ráérő nyugdíjas megcsinálja, én inkább elviszem a méh-be, és veszek újat.

2019. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Használható, persze. Annyi a gond csak, hogy a vékony ón réteg miatt a kisebb átmérőjű nem tolható bele simán a nagyobba, csak úgy, ha már meleg (ha már folyékony rajta a forraszanyag). De ez simán kezelhető, nem probléma: összetolás előtt fel kell melegíteni, és ennyi.
2019. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehetni lehetséges,én is már toltam be rézcsövet bontott idomba, ez 1 kissé macerás mert melegen kell csinálni és ilyenkor a 2 kéz nem biztos hogy elegendő.Szóval segítség elkelhet,,valamint nagyon kell figyelni a tisztaságra.,hiszen ha kosz bejut a 2 felület közé ,akkor elb@#zódik a forrasztás és szivárogni fog.
2019. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja-ja meg a sok t@köm melegítéstől szét ég a forraszanyag.

Amúgy hajrá.⚒

2019. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felejtős. Ha nagyon muszáj, egy spéci drágább idomot (pl hollandert) szétmelegítés után lukköszörűvel ki lehet tisztítani az óntól, kb 10 perc munkával, hogy belemenjen a cső, de egy szakember csak a végszükség esetén csinál ilyent.Én utoljára akkor folyamodtam ilyen megoldáshoz, amikor hétvégén világvégén dolgoztam, és kifogytam az idomból. Ilyenkor jól jöhet az el ba xot korábbi forrasztás, amit sajnál kidobni az ember, hátha jó lesz egyszer valahova. Ha csak simán fölmelegíted az idomot és úgy próbálod belenyomni a csövet akkor a folyasztó pasztával nem tudod bekenni a csövet (vagy lejön róla), és lehet folyni fog a forrasztás. Még egy 28-as idom sem kerül többe 4-500 forintnál, egy maszek biztos nem vállalja be hogy 50% esélye lesz a szivárgásra.
2019. febr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!