Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy ilyen kezeletlen fapolc...

Egy ilyen kezeletlen fapolc esetén szükséges a felületkezelés vagy az elhagyható, ha száraz helyiségben fog állni?

Figyelt kérdés

Itt van ez az olcsó IKEA polc, és írják melette, hogy kezeletlen fa:


[link]



Ha várhatóan nem éri nedvesség, és nem párás helyen áll (a képen is valami szobában áll), akkor szükséges felületkezelés? Lehet probléma a kezeletlen fával akkor is, ha nem éri nedvesség?



2019. febr. 6. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhagyható, de a használat ill. természetes kezelés során gondok léphetnek fel. Takarításnál a portörlő beleakadhat kisebb felületi egyenetlenségekbe, felszakíthatja a felületet. A rákerülő szennyeződéseket nehezebb eltávolítani stb.
2019. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még csak képen láttam, közelről nem, így tényleg kérdéses, hogy mennyire van megmunkálva a felülete, mennyire szálkás, stb. Ha sok rajta az egyenetleség, akkor lehet, hogy tényleg érdemes lekenni valamivel.
2019. febr. 6. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy szálkás. A kezeletlen nem azt jelenti, hogy gyalulatlan-csiszolatlan. Átkened egy lazúrral és kész.
2019. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy ilyen sámli van éjjeliszekrény gyanánt, utálom. Csak beletörlöm a port és tépi a rongyot. Érdemes lakkozni.
2019. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem hagynám így. Nem is értem néha, hogy ilyen félmunkát hogyan mernek kiadni, árusítani, egy jó kisiparosnak égnek állna a haja az ilyentől.


Minimum pácolni és utána lakkozni kell, akkor eláll 50 évig is. Persze csak ha masszív,bár ha abból indulunk ki, hogy manapság milyen gyönge a rögzítéstechnika, akkor azt kell mondjam, meg kell alaposan nézni ezt a pontját is a szerkezetnek. Csapolások rendesen megvannak, ragasztás jó -e...

Könnyen lehet hogy érdemes megerősíteni utólagosan.

2019. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is furcsállottam, hogy kezeletlenül árusítják, aztán eszembe jutott, hogy talán azért, mert nem akarják különböző színekben árusítani, és így mindenki olyan színnel kezeli le, amivel akarja.


A másik lehetőség, hogy nem lakóhelyiségbe szánják, hanem garázsba, akármi, tárolópolcnak, bár a képen valami szobaszerűségben van, ami persze lehet egy nagy svéd házban kamra is.

2019. febr. 8. 17:51
 7/8 anonim ***** válasza:

ennek a polcnak semmi baja. Lakásban, garázsban így natúr is ki fog szolgálni míg élsz.

De lakkozhatod, festheted, felfűrészelheted, ha mást akarsz.

2019. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ilyen van az egyik szobában, kezeletlenül. Amikor kb. 5 éve megvettem, térelválasztó polcnak használtam, aztán elköltöztünk és könyvespolc lett belőle. Én imádom ALBERTet, pont most tervezek venni még egyet, mert egy ideig hiánycikk volt, de nemrég jött az sms, hogy már van. Mi egy eléggé szennyezett környéken lakunk, pár nap alatt szürke porréteg lepi be a mosdókagylót, párkányt stb., de sose volt gondom ALBERT tisztításával. Általában csak leporszívózom mondjuk, illetve nagytakarításkor lepakolom és nedves ronggyal áttörlöm. A törékeny kinézete ellenére nagyon masszív és stabil polc, annak ellenére, hogy sose volt rögzítve a falhoz (térelválasztóként pláne nem), bár ehhez nyilván az aljára kell terhelni inkább, nem a tetejére. Amikor vettem, megpróbáltam olyan példányt választani, amiben nem igazán vannak lyukak, göcsörtök, persze nem látszik az összes oldala a csomagolásban, lett is benne pár egyenetlenség. Az évek során kicsit sötétedett a fa, de ez normális lakkozott fenyőnél is. Az egyetlen veszély rá, ha valami színes löttyel leöntik, mert azt azonnal beszívja.

#5: Lapra szerelve árulják, nincsenek ragasztások, csapolások, csavarkötések tartják a helyükön a vágatokba illesztett elemeket. Polconkénti terhelhetősége 25 kg, ami bőven elég szerintem egy ekkora polchoz. Egyébként hasonló nyersfa polc az OBI-ban is van.

#4 A lakkozás nem segít feltétlenül az olyan felületi egyenetlenségen, ami "tépi a rongyot". Ha nincs előtte szépen lecsiszolva, lakkozva is recés maradhat. Szerintem vegyél egy finom csiszolópapírt fához és csiszold le alaposan.

Összességében tehát én abszolút elégedett vagyok a kezeletlen ALBERTtel is, de az IKEÁban lehet kapni lenolaj pácokat is.

2019. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!