Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik gyalugép éri meg az...

Melyik gyalugép éri meg az olcsóbb kategóriából?

Figyelt kérdés

Üdv! Mostanában készülök kombinált gyalugépet venni 100-120 ezer forintig. Azzal tisztában vagyok hogy ebben az árban ipari teljesítményre nem kell számolnom nem is azért kell hogy napi hat órát menjen. 200 mm szélességben tudjon megbízhatóan egyengetni és vastagolni. (Persze a 250 mm sem probléma ebben az árban.)

Több típus is érdekel de az a baj hogy mind mellett rengeteg a negatív vagy a pozitív komment így elég nehéz eldönteni.

Amik szóba jöhetnek: Zipper, Scheppach, Bernardo, Güde, Hyundai. Úgy látom ezek lefedik itthon a piacot. Melyik gyártóval érdemes foglalkozni?



2019. febr. 16. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egykutya mind.

Nekem egy kisebb Einhell kombi gyalum van.

A késeket hamar kicseréltem mert a faragasztó ia kiszedi az élét.

Két hibája van ezen felül. Az egyengető gyalu vezetője egy préselt lemez. A tér minden irányába görbe és görbül. A vastagsági gyalu asztalát is meg kellett tuningolni alátétekkel. Akkorát kottyant, hogy a tetőlécet kapásból kihegyezte.

Egyébbként meglepően erős és tartós.

Én az itthoni összes famunkát megcsináltam vele. Kerítés és korlát deszkák (800db), párkányok, lépcsőkorlátok, kerti kiülő, kerti játékok, kútház, gyerekbútorok, étkező asztal/székek, stb...

Nekem megérte megvenni. És még mindig megy...

2019. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást. Tehát elmondható hogy ezen kategóriájú gépek motorikusan rendben vannak, ellenben a szerkezete az ami gyengébb vagy inkább bóvli?
2019. febr. 19. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!