Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hiányzik a lámpafoglalatból...

Hiányzik a lámpafoglalatból az egyik csavar. Ez a megoldás (lent kifejtem) mennyire lehet átmeneti?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy csavaros a bekötés hiányzik az egyik oldalon. Ez egy süllyesztett lámpatest 6W os fényforrással. Sima e27 foglalattal. A nulla ugy van benne, hogy hozzáér a foglalat azon részéhez, amit be kellene csavarni, viszont csavar hiányában nem tudtam :( tehermentesítettem a vezetéket (a foglalat körül müanyag burkolat van és ezt körbe tracon típusú villanyszerelő szigszalaggal meg a tetejét is, hogy lenyomja azt a fránya vezetéket). Tudom ez elég sufnituning kókánymestrrfokozat, de kellett hogy világítson. Rövidzár kizárva (ha esetleg a hőtől elengedne a szalag, max kijjebb csúszhat a vezeték, ekkor azonban úgyse világítana a lámpa. Szerintetek átmenetileg megoldás lehet? Tűzveszélybe nem sorolnám azért, le van védve minden kismegszakítóval stb.

Ha meg elkezd pislákolni akkor már valószínü hogy nem jól érintkezik a vezeték.


Köszönöm.



2019. márc. 17. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
A kismegszakító nem tűzvèdelmi berendezès. Ezèrt is van elektromos tűz.
2019. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%
Holnapig lehet átmeneti megoldás (hétfőn már lehet vásárolni új foglalatot), de aki nem járatos az elektromos szakmában, az legfeljebb 4,5 V-os elemmel kísérletezzen (azzal is óvatosan).
2019. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!