Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti miből építenétek olcsón...

Ti miből építenétek olcsón garázst?

Figyelt kérdés
Egyetlen autónak kéne valami garázs féle. Érdemes lenne csak az a sima előgyártott garázs?
2019. márc. 19. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csak sima garazs az udvaron, vagy olyan ami a tolvajok ellen is véd?

Elobbi sima fa szerkezet, utobbi vaslemez.

2019. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

vaslemez nyáron meleg

jo lelehet szigetelni de az meg nem olcsó

2019. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És az miert gond? Parkolni kell, nem benne lakni. És nem hermetikusan zar, mozog benne a levego. Itt a környéken sok van, a melegre senki se panaszkodott.
2019. márc. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én anno maradék fa anyagokból építettem a garázsomat. Építőiparban dolgoztam és rengeteg OSB lapot használtak elkerítésre amit az építkezés után leszedtek és lényegében kidobáltuk, vagy apróra fűrészeltük és vittük haza eltüzelni. Amikor kilátásban volt hogy jó néhány táblára is ez a sors fog várni, beszéltem a főnökömmel hogy ha kuka akkor én elvinném úgy egyben mert nekem jó lenne garázsnak. Akkor mondta hogy vigyem nyugodtan, és mutatott a telephelyen megmaradt fagerendákat amiből egy jó vázat kitudok alakítani. Jóformán pénzt egyedül a lábazati részéért kellett adnom ami zsalukővel csináltam meg plusz az alapot, a tetőt megmaradt padlókból, meg tetőlécekből raktam össze. Elég gyakran maradnak meg ilyen anyagaink amik javarészt tüzelésre mennek így nem eltüzelni vitték hanem én vittem el. Persze ott úgy működött hogy akinek kellett valami és a cégnek már nem azt elvihettük. persze a tetőt le kellett burkolni valamivel beázás ellen így azt raklaptakaró fóliával oldottam meg. Az ajtót szintén OSB lapokból csináltam meg, de azóta akadt néhány vas hulladék plusz néhány alu lemez így abból haverom csinált nekem masszív vas ajtót. Ez a garázs nekem szinte minimális pénzembe került, már nem is emlékszem mennyibe, de javarészt hulladékokból lett felépítve. Egyedül a beton az amiért pénzt adtam. Ez a garázs arra jó hogy valahova betudjak menni az autóval az eső, hó elől. Igaz a hideg elől semennyit nem védi maximum pár fokos a különbség, hogy ha kint -5 fok volt éjjel akkor a garázsba 0 fok volt kb az autó hőmérője szerint, de az autó száraz volt legalább. Erre például tökéletes egy ilyen garázst felépíteni. Neked is ezt javaslom hogy járj egy kört hogy honnan tudsz elfogadható áron amit meg is fizetsz érte OSB lapot szerezni meg néhány gerenda, és tető lécre lesz szükséged. De ha nincs elég pénzed akkor javaslok egy olyan alternatív megoldást hogy építs fel egy sima féltetőt hogy oldalt mindenhol nyitott és csak az autó felett van egy tető, aztán ha lesz pénzed akkor körbe burkolod. Ez a féltetős megoldás is azért védi az autót jócskán az időjárástól. Ez rajtad áll mennyi pénzt tudsz erre feláldozni, és persze mit hogyan tudsz beszerezni. mert ha van ismerősöd aki olcsón tud OSB lapokat szerezni az nem egy rossz dolog. De ha szerzel is OSB lapokat és fel is építed arra azért figyelj oda hogy azt nem árt valamivel lekezelni mert 2-3 év után ráesik az eső meg minden hamar szét fog rohadni. Persze csinálj neki jó 5cm lábazatot betonból és arra építs rá hogy az alja se vizesedjen, rohadjon ki. De erre létezik egy olyan megoldás is hogy a fát körbe égeted hogy jó kormos legyen mert az is véd ettől, de nem 100% osan.
2019. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mindentudó99 ***** válasza:
Vagy veszel vasútintalpfát (tölgy) 6 darabot a közét bármivel fedheted. Plusz összeütsz egy egyszerű tetőt. Ha ingyen nem jútsz anyaghoz nagyon olcsó semmiképp se lesz
2019. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg fóliaváz. 4-5 fóliaborda, bontva nem egy nagy összeg, zoll-os vagy 5/4-es csőből, arra egy fekete-fehér silófólia és kész is. Ennél szerintem nem nagyon találsz olcsóbbat, ha mindent meg kell venned.
2019. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Elobbi sima fa szerkezet, utobbi vaslemez."


Fa meg vas a legdrágább építőipari anyagok. Jó hogy nem rézlemezt javasolod.

2019. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bontott hullámpalából.
2019. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hullámpala: a régiben mérgező azbeszt van, mindenki szabadul tőle.


Bármilyen faszerkezet aminek oldala van: hivatalosan gépkocsi tároló nem épülhet éghető anyagból. Magas labdát jelent bármelyik kocsog szomszédnak (feljelent, főleg ha még közel is van a telekhatárhoz, tűzvédelmi távolság...)

Maradnak a fémek: 40x40-es zárszelvény váz és trapéz lemez. Számolgattuk mi is, ennél olcsóbb nincs, ha hangyányit is számít a tartósság. Ajánlott legalább a tetejére fehéret tenni, nem fog nyáron melegedni.


De ha tényleg nem akarsz rá sokat költeni, akkor 12-es faanyagból 4 láb, rá egy 3x5 méteres féltető. Oldalát szabadon hagyod, senki nem köthet bele.


Amennyiben annyi a cél, hogy eső, hó, jég ne érje a kocsit, tényleg felesleges neki oldalát építeni. A zárt garázsban is totál hidegen indítasz télen fűtés nélkül.


Aljára mehet a gyeprács.

2019. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

És mi van akkor, ha azbeszt van a hullámpalában?


Semmi bajod nem lesz tőle.

2019. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!