Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan oldanátok meg egy...

Hogyan oldanátok meg egy ilyen 'problémát'? (asztalosok előnyben)

Figyelt kérdés
Adott egy 100 mm hosszú, 60 mm átmérőjű fahenger. Ezt kellene átmérőre félbevágni körfűrészen. Nagy mennyiségről lenne szó. A hozzáértők közül ki, hogyan állna neki egy ilyen feladatnak?

2019. márc. 19. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Bal láb elöl, jobb hátul.
2019. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Fából csinálsz egy "U" alakú sablont(szögleteset), amibe pont beleillik a hengered. A sablont beállítod a körfűrèszhez, ès a sablonon ketesztül már tologathatod is az anyagokat.
2019. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fantom83 ***** válasza:
100%

Én a vágótárcsa mindkét oldalára egy-egy 1/2 vagy 3/4 colos vízvezetékcsőt tennék egyenlő távolságra.Mivel a faanyagod is hengeres test,így tökéletesen fel kell feküdnie az acél csövekre,és azokon elcsúszni.

Tehát két cső lenne maga a sablon,az a bizonyos U-profil amit az előttem író mondott.

2019. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy mennyiségről van szó, akkor javaslom, hogy ne utólag vágjátok a hengert.


Legyen a kiinduló anyag 100 x 30+ráhagyás x 60+ráhagyás.


Két ilyen darabot összeszorítva hengeresre esztergálhattok.


Amúgy nem tudom, mihez kell, de ha utólag vágjátok, akkor a keletkező két fél már nem pont félhenger lesz, hanem a körfűrészlap vastagságával (4mm) csökkentett alakzat.


Bár én vasas szakmában dolgozok, lehet hogy a faiparban ez a néhány mm még elfogadott, alkalmazástól függően.

2019. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!