Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A zuhanyzóban a víznyomás...

A zuhanyzóban a víznyomás milyen tényezőktől függ?

Figyelt kérdés

Pár napja költöztem be saját kazános lakásba, ahol a kazán a felelős a melegvízellátásért.

Egyfelől nem elég meleg a víz a zuhanízáshoz, gondolom ezt könnyedén tudom majd állítani a kazánon ( még nem tanulmányoztam ki). Másfelől nekem elég gyengus a nyomás a fürdéshez. A csapoknál szerintem megfelelő , de lehet, hogy ott is ugyanolyan mint a zuhanyzóba, csak nem ott nem várok el ugyanolyan erőset, ezt nem tudom.


A kérdés, hogy hogyan tudnám növelni a víznyomást?


Lehet állítani a kazánon valamit?


A zuhanyrózsától is függ valamennyire, na de mennyire, én annak a cseréjétől csodát vagy látványos javulást nem várok..


Illetve feljebb állíthatom a hőfokot a kazánon sokkal magasabbra mint az ideális és akkor keverek hozzá hideget is, talán ez is segíthet.


Összeségében ezektől nem várok túl nagy javulást, hogyan lehetne érdemben növelni a víznyomást?


Nagyon köszönöm!!



2019. ápr. 5. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nem írtad milyen a melegvíz előállítás. Gondolom átfolyós gáz. A vízátfolyást ès gázlángot lehet állítani határok közt. Ez ennyit tud. Az azonnali melegítès miatt kisebb az átfolyás. A zuhany mèg lehet vízköves, ami javulhat.

Alapvatőan a vèkonyabb csövön hosszabb távon esik a nyomás

2019. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A zuhanyrózsától nagyon sok függ ! Ezek az állítható csoda kézi zuhanyozófejek a legrosszabbak, nagy az ellenállásuk.
2019. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


1) "Nem írtad milyen a melegvíz előállítás"

Ezt hogyan tudom leellenőrizni? Azt gondoltam, hogy koncdenzációs kazán esetén (bojler semmilyen sincs) csak egy féle melegvízelőállítási módszer létezik.


2) Igen, egyfelől biztos vízköves másfelől pont olyan állítható, mint amelyiet írtál. Szerintem is ezek a legszarabbak, ezt megörökőltem. Tudsz javasolni valami jobbat, ami tutira erősebben adj a víz sugarat vagy legalábbis neked bevált?

2019. ápr. 5. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kombi miatt a melegvíz előállítás már nem opcionális.

Én egy kommersz sima fehér műanyagot használok, ezt bármikor lehet savazni gond nélkül. Pont olyant nem találok, de ilyesmi. csak nem csavaros az eleje, hanem a lyukacsos fejet lehet letekerni. [link]


Ezeknél akár tágítani is lehet a lyukakat.

2019. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ránézésre nem lehet megállapítani melyik zuhanyrózsa lesz jó, az olcsók közt is van amelyik jó erősen nyomja a vizet.

2000ft-oskaból próbálj ki többet.

2019. ápr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!