Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van olyan nem elektromos...

Van olyan nem elektromos szivattyú vagy kút, ami 13-14 m mély fúrt kútból képes a vizet felhozni?

Figyelt kérdés
Először egy Norton kútra gondoltam, de kiderült, hogy az legfeljebb 8 méterig működik.
2019. ápr. 15. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Az lényegtelen, hogy milyen mély a kút, inkább az a kérdés, hogy a talajvíz milyen mélyen van. Nekem van egy 14 méteres kút, azon egy ilyen Leo van:

[link]

És van egy 54 méteres, azon egy Pedrolo hidrofor van:

[link]

Tehát semmi extra nem kell hozzá.

2019. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Kár hogy elektromosak. Amúgy jó válasz. (lenne)
2019. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Szivattyu 8 meter melyseg felett a fizikai torvenyek miatt nem is lehetseges (lasd meg: kulso legnyomas). Valami csavarorsos vagy lancos-vodros szerkezet megoldas lehetbe, de nagyon sok fugg a konkren kialakitastol. Furt kutban igazabol csak a buvarszivattyu ad mukodo megoldast.
2019. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
(a buvarszivattyu neve amugy kicsit megteveszto, mert igazabol 'tolattyu'-rol van szo)
2019. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Felszívás csakis 8M kisebbről lehetséges fizikálisan.

Feltolni a vizet nincsen elvi korlát,csakis a a szivattyú teljesítménye számít,de az alapfeltétele hogy a vízben legyen.

2019. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam. Nem a kút 14 m-es, hanem a víz van 14 méter mélyen. (A kút értelemszerűen mélyebb.)


Egyébként nem olyan széles a kút, hogy egy vödör beleférjen. Csak egy kb. 100-as cső az egész.

2019. ápr. 15. 23:49
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Elnézést, a "nem" szó csakugyan elkerülte a figyelmem, de arra jó volt, hogy szemléltessem a kút mélységének lényegtelenségét.

Igen, szívni így semmi nem fog onnan. Vannak elektromos mélykúti szivattyúk, de ahhoz kell egy aggregátor is. 100 ezerből biztos megoldható.

2019. ápr. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
A nem elektromos megoldás a hagyományos kerekes kút vödörrel.
2019. ápr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kötél és vödör. Ha ez nem megy akkor aggregátor és búvár szivattyú. Olyan köztes lehetőség nem nagyon van ami olcsóbb az aggregátor+szivattyú megoldástól
2019. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, most olvastam, ez egy 100-as kút. Itt bármilyen mechanikus megoldás kizárva.
2019. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!