Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Április huszadikán nagypéntek...

Április huszadikán nagypéntek és husvéthétfő között lehet kalapácsolni a kertben?

Figyelt kérdés
Nem hallom hogy dolgoznának tegnap viszont vágták a füvet engem nem zavar de nekem is volna dolgom neki álhatok kalapálni napközben ma a két ünnep között?
2019. ápr. 20. 09:11
1 2
 1/15 TR75 ***** válasza:
68%
Miért ne lehetne?
2019. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. ápr. 20. 09:19
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen. Én is füvet nyírtam tegnap is, és a mai programom is az lesz. Szerintem pont erre lett kitalálva a négy napos ünnep első két napja. ;)
2019. ápr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%

Ha van kert és van kalapács, akkor lehetséges kalapácsolni.

Az, hogy szabad-e, az más kérdés.


A csendrendelet helyi önkormányzat által megszabott dolog. Nálunk pl vasárnap és ünnepnapokon délelőtt 9ig és este 9-től nem lehet olyan tevékenységet végezni, ami a csendrendelet megszegésével jár. Ugyanakkor reggel 7kor légkalapácsoznak :) És az önkormányzat és a polgárőrség és a rendőrség is zaklatásnak veszi, ha ilyen esetenként lakossági bejelentés történik. :)


Röviden: jog az csak azt mondja meg, mit szabad. Nem azt, hogy mit lehet.


Sokaknak a szabad és a lehet szó értelme nem tisztázott. Köszönhetően a gyenge magyar nyelvtan és irodalom oktatásnak.

2019. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam érthető a kérdés egyébként gyakori hiba elnézést
2019. ápr. 20. 12:19
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Lehet, de nem illik.
2019. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 mindentudó99 ***** válasza:
49%
Faluhelyen ez van. Engem sose zavart. Mindenki tegye a dolgát. Nem egész éven át tart.
2019. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért hívtam fel a figyelmet rá, hogy tanulni lehessen belőle és helyes legyen a használat. Nem azért, mert utálom a gyakorisokat - bár köszi a primitív privát üzeneteket a küdőknek. Sikeresen félreértettek.
2019. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

"A csendrendelet helyi önkormányzat által megszabott dolog. Nálunk pl vasárnap és ünnepnapokon délelőtt 9ig és este 9-től NEM LEHET olyan tevékenységet végezni, ami a csendrendelet megszegésével jár. ....

Röviden: jog az csak azt mondja meg, mit szabad. Nem azt, hogy mit LEHET."

Legalább olvastad volna előtte végig, mielőtt elküldöd (kiemeltem a fontos szavakat). Sikerült szépen ellentmondanod saját magadnak. Vagy, másik magyarázat: te is szimplán szinonimaként használod a lehet és szabad szavakat. :-)

2019. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
2019. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!