Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vízszerelők! Csak Schell...

Vízszerelők! Csak Schell szelephez, vagy golyós tekerős wc-szelephez Pl:is nedvesen futó óra kell?

Figyelt kérdés

Társasházban lakok, ezért kérdezem. Nekem megtetszett a golyósszelepes technológia az egyszerűsége miatt. Ha nem muszáj nem cseréltetnék vízórát, de ha muszáj, akkor igen.

Ilyen golyós szelepre gondoltam: [link]



2019. ápr. 21. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű az igaz, de ha kicsi a víznyomásod, akkor kèsz kinlódás lesz. Sztem aránylag több vízzel öblít. Sokkal jobb az alacsonyra szerelhető tartály.

Az órában víz van mindig, mert ott folyik keresztül, rajta.

2019. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__felujitas__4457633-mi..

E miatt kérdezem! Nálunk elég nagy a víznyomás!

2019. ápr. 21. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Mind2 esetben megkövetelik a 1/2" nedvesen futó órát a Bp-i vízmű.Az alap ok az hogy a hirtelen gyors öblítéskor a víz áram nem forgatja meg órát,az csak helyben áll. A 3/4 óra méretezésel már lehet szárazon futó verzió is,de annak a nagyobb beépítési mérete miatt komplikációkat okoz a cserében,és így többe kerül majd az átépítés miatt(+10 vagy 20Eft) a csere ,mint egy sima nedvesen futó óra(kb 6eft anyagár) cseréje.

(Én most a leggyakoribb típusról írok ami 110mm hosszúságú vízórára vonatkozik.)

2019. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor cseréltetnem kell!
2019. ápr. 24. 10:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Még egy kérdés, de csak kíváncsiságból: Akinek a wcje tartályos, de piszoárt akar otthonra (aminek csak 1/2-colos az öblítőszelepe),annak is nedvesen futó óra kell, vagy arra jó a szárazon futó is?
2019. nov. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!