Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Búvárszivattyú nem szívja fel...

Búvárszivattyú nem szívja fel a vizet, de ha az úszót felemelem működik! Vízben nem! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 21. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Láttad, hogy a vízben felemelkedik-e az úszó? Én jártam úgy, hogy az akna falában elakadt és nem kapcsolt be.
2019. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen látom,felemelkedik!
2019. ápr. 21. 14:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki egy vödörben.
2019. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A búvárszivattyú úgy működik hogy az úszókapcsolója szabályozza azt hogy mikor menjen a motor a víz szint függvényében. Ez a motor leégése ellen lett úgy kitalálva hogy csakis akkor menjen ha elegendő víz van az aknában,célja a motor védelme a folytonos terhelés nélküli folytonos üresjárat okozta leégés....... kivédése.
2019. ápr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem áll elèg függőleges felè. Vagy elindul csak vizet nem szív?
2019. ápr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan szivattyúm amelyiknél akadt az úszókapcsoló belsejében az a darab fém ami zárja a kapcsolót és hiába váltott poziciót a kapcsoló nem mozdult.
2019. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az úszó kábelének kezdődő törése is tud örömteli perceket okozni. Volt ilyen esetem kábeltöréssel, alig akart kibukni. Csak a helyén nem működött, kézzel bármikor tökéletes volt, gyorsan és lassan, akármerre billentve, tekerve. Erre már csak a gonoszság lehet magyarázat és tényleg nem egyedi esetem az egyszerű hibák körében. :)
2019. ápr. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valóban a búvárszuvattyú nem szívja, hanem fel nyomja a vizet.



De nézzük a hibát.

Be sem indul a motor vagy csak nincs víz felül?


Ha beindul, zúg a motor, akkor lehet túl nagy az emelési magasság, lehet rossz csőillesztés és alul elszökik, nem forog a lapát vagy rossz a légtelenítés. Levegő szorulhat az örvénytérbe.

2019. ápr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az úszót felemeled és működik jó, akkor a kapcsolója nem jó.
2019. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szárazon felemelve az úszót működik.Beletettem a vízbe a szivattyút úgy h az úszót én emeltem fel akkor leállt ki vettem a vízből akkor újra indult!így játszottam vele be a vízbe ki a vízből egyre mélyre tettem és a végén már a hordó alján volt és működött.Lehet h az úszó a hibás?
2019. ápr. 23. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!