Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűrészlapból kést?

Fűrészlapból kést?

Figyelt kérdés

Gondoltam, hogy szerzek egy fűrészlapot (azt a nagy, kör alakút), majd abból csinálok egy nagyobb kést, bozótvágásra.:D

Szerintem ez a fajta kés-/szerszámacél megfelelő erre a célra.

Kivágnám köszörűvel a formát, majd utána élezném le. Markolat fából lenne, ragasztva, nitelve.


Van valamilyen tapasztalatotok, tanácsotok esetleg?:)

Mi erről a véleményetek?


F



2019. máj. 6. 07:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az ötlet jo, csak honnan veszel megfelelö minöségü "fűrészlapot (azt a nagy, kör alakút)"? Ha meg sikerül akkor többet fogsz köszörüre költeni mint amibe egy bozotvágo kerül. A "nitelve" mit jelent??? (Szegecselés akart lenni? Milyen furoval fogod kifurni?)
2019. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy 3-4 mm vastag acéllap megeszik egynél több korongot.

Szegecselés, igen.

Asztali fúrógéppel fúrnám ki.

2019. máj. 6. 08:37
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha szereted magad szívatni... pár ezres egy minőségi machete. De mert jó vagyok: ne körfűrészlapot szerezz, hanem ilyesmit:

[link]

2019. máj. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha a kivágást is köszörüvel csinálod akkor sok fogy, de a te dolgod. Arra kiváncsi lennék, hogy mekkora átméröjü fürésztárcsád van és mekkora bököt akarsz kihozni belöle? A furásnál a furo (furoszár!!) anyagára gondoltam nem a gépre.
2019. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt az edzett anyagot semmivel sem fúrod ki. A köszörüt vágástól túlmelegszik és elmegy a tárcsa keménysége. Mivel elég kemény, így élezheted sokáig...

Inkább vegyél egyet, olcsóbb lesz.

2019. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Fantom83 ***** válasza:

Én nagyapám régi "két emberes" kézi fűrészéből vágtam ki egy darabot a sütemény szeletelő késhez.


Tapasztalat:


1-Berajzolod mit akarsz,flexel kivágod semmi extra,megadod a formáját)

2-A kifúrás hegesztő pálcával való anyag-átégetéssel történt,ami egy csodálatos élmény volt,majd ezt követte a "cunderolás" a felesleges anyag eltávolítása a "furat" körül)

3-Nyelezés valami fellelt faanyagból,szegecseléssel.

4-Vagy lamellás koronggal nagyoltam elő az élét a vizes köszörülés előtt,vagy egyből vizes köszörűvel mentem rá,pontosan nem emlékszem,DE a köszörülés után egy órával már betámadta keményen a futórozsda!

5-Már kb. 30cm-nél úgy hajlik a fűrészlap anyaga mint az orrváladék,tehát minél hosszabb lesz a bozótvágód annál nagyobb az esély arra,h a saját végtagodat is lecsapod a bukszussal együtt!


Ahogyan az előttem lévő fórumtársunk írta vegyél egy gyárit, 2-3.000Ft körül van,és azt tanuld meg biztonságosan használni,ill élezni.


Hidd el nekem az élezgetés is van olyan jó móka,mint maga a szerszám gyártás,ha nem jobb!


"A nagy kör alakút" = szalagfűrészlapra gondolhattál szerintem.

2019. máj. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyszer én is ilyesmire akartam adni a fejem, mivel volt itthon egy rossz 400-as fűrésztárcsám. De egy esztergályos ismerősöm, aki többek között seprűkötő géphez készít és edz kötőtűket, azt mondta hogy a körfűrészlap (nem a vídiás) nem alkalmas erre, mert azt hiszem hogy túl rideg, vagy valami ilyesmi...
2019. máj. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

"Gondoltam, hogy szerzek egy fűrészlapot"


Mi lenne, ha egyből egy bozótvágót szereznél??

2019. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Én nagy híve vagyok a barkácsolásnak, de csatlakozom az előttem szólókhoz. Néha jobb megvenni készen a cuccot, mint időt/energiát áldozni rá. Talán 25 éve történt, hogy egy húzókapcsolót gyártottam le házilag. Ráment a délelőttöm és még a délután java része is. Másnap láttam a boltban, 17 Ft lett volna. :-))
2019. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ipari tanulóként sok mindent csináltunk, szamurájkardot, dobócsillagot, bozótvágót, de nem kör, vagy szalagfűrészből, használt, kidobandó fűrészlapból, az a gép amelyik oda vissza tolja a lapot, és vagy egy méter hosszú, és 3-4 mm vastag a lapja. A lyukasztásra már nem emlékszem, talán kis levegős kéziköszörűvel, de ott volt kő , és idő, anyag szerszám bőven, így ingyen volt az egész.
2019. máj. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!