Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Laminált faforgácslapból...

Laminált faforgácslapból készült bútor terhelhetősége?

Figyelt kérdés
Szeretnék készíteni egy állvány szerűséget, aminek a tetején lenne a TV alatta meg az audio cuccaim. Az erősítőm viszont elég nehéz (ha jól emlékszem 23kg), és nem vagyok benne biztos hogy elbírná a bútorlap, félek hogy az oldalról beletekert csavarok kiszakadnának abból a lapból amin lenne az erősítő. Ez a lap kb. 52x52 centis lenne. Szerintetek oldalról hány csavarral kellene megfogatnom hogy biztos bírja a terhet?

2019. máj. 20. 16:18
 1/8 A kérdező kommentje:

Vizuálisabb típusoknak: [link]

Valami ilyesmi lenne a szóban forgó polc mint amit bekarikáztam, oldalt kék színnel meg a csavarok lennének. Hány darab csavar kellene oda hogy biztos ne szakadjon le?

2019. máj. 20. 16:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne az oldalsó csavarokkal bajlódj, hanem támaszd meg alulról a polcot úgy, hogy a polcok közti távolságnak megfelelő magasságú távtartót tolsz be hátulra a két polc közé (esetleg 2 darabban, egyet balra-egyet jobbra), így az érintett polc és az alatta levő viseli majd a terhelést. Az is megoldás ha a hátlaphoz/hátfalhoz is rögzíted a polcot (ha van hátlap/hátfal). Esetleg a polc két széle (esetleg a hátsó széle) alá is becsavarozol pl. 2x2 cm keresztmetszetű fenyőlécet, ami mintegy alsó keretszerkezetként segítene magtámasztani alulról a polcot.
2019. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Oldalanként 3db 50-60-as csavar bőven megfogja. Nekem a konyhaszekrény 80x60-as polca tányérokkal és jénaival van tele, a polc a 4db polctartó pecken pihen, az alja pedig 4db fatiplin az oldallaphoz.

Gondolkodjál konyhaszekrényben, azok tutira megvannak terhelve.

2019. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a csavarokat.

Fúrjál be oldalanként két-két csapot és kész.

Az bőven megtartja a polcodat veled együtt.

[link]

2019. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom a polctartó csapot, az csak kb. 5mm-tert van benne a bútorban, nevetséges...


Ha a kérdező a csavaros megoldás mellett dönt, a következőt javaslom:

Oldalanként legalább 3db, 60mm hosszú facsavar kell.

Az egyik középen legyen, a többiek a polcszéltől kb.60mm-re.

A polcnál pedig 8-as műanyagtiplit kell rakni, hogy abba menjen bele a csavar, ne a faforgácsba.

2019. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Én nem ajánlom a polctartó csapot, az csak kb. 5mm-tert van benne a bútorban, nevetséges..."


Gyártottam már jó néhány bútort.

Polconként 4 db polctartó csap simán megtart 50 kg-ot is.

Tudom, mert kipróbáltuk!

Persze oda is hegesztetheted a kérdezővel.


Csak éppen felesleges.

2019. máj. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó, én is gyártottam jónéhány bútort, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. A kérdező szerintem kapott már elég sok lehetőséget, az ő feladata kiválasztani a számára megfelelőt.

A polctartó csapokhoz még annyit, hogy akkor előnyös, ha a polcot ki kell tudni venni, pl. magasság állíthatóságához. Másrészt ha 4-et rak be, akkor fontos hogy pontosan egy magasságba kerüljenek, mert akár 1mm eltérésnél is billegni fog a polc.

Végül pedig meg kell említeni, hogy a fixre berakott polcok hozzájárulnak a szekrény merevségéhez, masszívságához. Egy olyan szekrény, amelyben csak kivehető polcok vannak, sokkal ingatagabb tud lenni. (Ez szállításkor is kedvezőtlen).

2019. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Csak a "nevetségesre" reagáltam.

Amúgy tökéletesen és szakszerűen írtál le mindent.

üdv.

2019. máj. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!