Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik egykezes fúrógépet?

Melyik egykezes fúrógépet?

Figyelt kérdés
Napi szinten barkácsolgatok. Szükségem lenne egy fúrógépre, amit egy kézzel is könnyedén tudnék fogni, mivel a meglévő fúróm elég nehéz az egykezes munkákhoz. Több gépet is kinéztem magamnak, Makita 6413 (vagy a piros MT verziója) Bosch GBM 6 vagy 10, Metabo BE 10. Kinek milyen tapasztalata van ezekkel a gépekkel?

2019. máj. 23. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A Makitát ismerem.

Nagyon jó gépnek tartom, precíz munkához tökéletesen alkalmas.

Meglepően nagy nyomatékra képes, igazi kis méregzsák. Pont ebből fakad az egyetlen kifogásom ellene: az egyszerű tokmánya hajlamos a beszorulásra, ilyenkor nem tudom csuklómozdulattal oldani. Ellentétes irányba váltva persze nyílik, de akkor újra szűkíthetem vissza a megszokott szerszámméret eléréséig. Gyakori szerszámcserénél ez zavaró.

2019. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyszerű tokmány alatt a kulcsos, vagy a gyorstokmányt kell érteni?
2019. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyorstokmány, sajnos most nem találom a neten az okosságot, de régebben olvastam, ezek között is van különbség, az egyik változatot meghúzod, és megszorul. A másik változatnál meghúzás közben valami kis reccsenő hangot ad benne, ezt sokkal könnyebb kioldani. Ilyen van a Bosch fúrómban, egyértelműen könnyebb vele a munka. Meghúzáskor és lazításkor is hangot ad, de talán még sosem kellett küszködnöm vele.
2019. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gyorstokmány eleve hülyeség szerintem, vannak az egyszerűek, amivel nem lehet rendesen meghúzni, ütvefúrni meg lehetetlen, és vannak az újabb fajták, amiben valami rugó van, de az is kilazul, legjobb a kulcsos, én csak olyan fúrót veszek, még szerencsére gyártanak olyat
2019. máj. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És a Metabóé olyan racsnis lehet mint a Bosch-é? Vagyis azt könnyebb oldani, mert a nagy fúrómon is olyan van. Igazából csak fára használnám, abban meg nem hiszem hogy megforogna a gyorstokmány.
2019. máj. 26. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!