Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csavar külső átmérőjét mérve...

Gyuribacsika kérdése:

Csavar külső átmérőjét mérve tolomérővel, merre kerekitsünk?

Figyelt kérdés

Megmértem a külső átmérőt, ami 19,72mm

Emlékeim szerint felfelé kell kerekiteni, tehát egy 20-as menetmetsző kell hozzá. Valóban felfelé kerekítünk ?



2019. júl. 2. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2019. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fantom83 ***** válasza:
100%

Mindég felfelé kerekítünk.

Amúgy a csavaroknak van menetemelkedésük is,nem csak átmérőjük...

Menetfésűvel szoktuk ellenőrizni, kb. 1.000-1.500Ft-os tétel.

2019. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztosan metrikus az?
2019. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Létezik szabványos csavarméret, ahhoz kerekítesz. jelenleg a 18-hoz nehéz kerekíteni.
2019. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egy M20-as menet lesz. Az emelkedéshez tényleg jó a fésű, bár az is ellenőrizhető tolómérővel, ha van rajta elég számú menet. Ha 2.5mm az emelkedés, akkor normálmenet.
2019. júl. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fantom83 ***** válasza:

Előttem szólónak:

Lehet menetemelkedést csavar anyával is ellenőrizni,legolcsóbb,és leggyorsabb megoldás.

Ha az nem megy rá,akkor nem átlag menetemelkedéssel van,és akkor már kell a menetfésű...

2019. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Lehet, igen. Erről eszembe jut egy régi történet. Valami kisebb acélszerkezetet raktunk össze, M8-as csavarokkal. Egy kupacba volt meg egy csomó anya, ott döglött évek óta. És az anyák az istennek se akartak rámenni az M8 normálmenetre. Mondom kollégák, én megvizsgálom az anyát. Ráraktam a menetfésüt, hát 1-es volt az emelkedése...

Szóval a legprecízebb megoldás valóban a menetfésű. Mondjuk külső menetnél tolómérővel is megállapítható hogy ffinommenetről van -e szó.

2019. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha át akarja vágni a menetet, akkor anya nem biztos, hogy rámegy akár az elejére is.

Én bizonytalan esetben fogom a tolómérőt, megmérek 10 menetet, elosztom, és így már nem mérhettem olyan pontatlanul, hogy tévedjek a mérettel. (Azt meg a netről ki lehet nézni, hogy mennyinek kell lenni egy M20-asnak.)

2019. júl. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!