Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Több fa, kevesebb ember? Te...

Több fa, kevesebb ember? Te mit teszel a környezetért?

Figyelt kérdés

8 milliárdnyi önző, végletekig egoista, mindent kizsákmányoló és felfaló sáska - ez a ma élő Emberiség. Ha te nem tartozol közéjük, mit teszel a Földért, a következő generációk élhető életéért? A madarakért, az erdőkért?


Én pl. télen etetem a madarakat és a kisállatokat, (nem háziállatról van szó, az most nincs, mert meghalt és gyászolom). Odafigyelek a vízfogyasztásra, nem pazarlok. Támogatom a környezetvédő szerzevezeteket, különösen a faültetést. Szelektálom a hulladékot, nem veszek felesleges kaját, nem veszek olcsó, vacak ruhákat, sem rossz minőségi holmit, különösen nem elektronikai eszközöket. És sok egyéb módon védem a környezetet.


Szeretett nagyapám az 1950-es években, mint szegényparaszt részt vett a dél-alföldi futóhomok megállítása elleni környezetvédelmi programban, bár azt akkor nem így hívták. Rengeteg fát ültettek, nyárfát - az alföldi nyárfaerők és kis lakóik gyerekkorom bearanyozói voltak.


Szereted a madarakat? Az állatokat? Ismered a magyarországi védett madarakat? Állatokat? Ültetsz fát?

Mennyire fontos neked a jövőd, az unokád jövője - a Föld jövője?



2019. júl. 29. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Lehetne a kérdésre akár értelmeset is válaszolni, csak most nincs kedvem regényeket írni.

Viszont addig még Budapestnyi őserdő területeket vágnak ki naponta hogy legelőket csináljanak a szarvasmarha tenyészetnek, addig mi kisemberek vajmi keveset keveset tudunk hozzátenni a környezet védelemhez.

Tudod ez ilyen mókuskerék harc, hiába eteted te azt a pár kismadarat télen, mikor egy óra alatt több százezer pusztul el a Föld másik oldalán az erdő irtások miatt.

Először a globális túlnépesedést kéne megállítani, mert szó szerint felzabálják a bolygót az emberek. Nem beszélve arról a több milliárd szarvasmarháról ami már lassan jobban szennyezi a levegőt mint a gépjárművek és gyárak.

Nyilván a környezet tudatos ember ennek ellenére (ahogy én is) próbálja a legkisebb ökológiai lábnyomot maga után hagyni, de úgy érzem ez már nagyon kevés a globális környezetszennyezés megállítására.

2019. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

MINDEN számít! Egy fa is, egy bokor is, egy madár is.

Ha tömegével vágják ki a fákat, akkor menj el, fényképezd le, tedd fel a Face-a vagy akárhova, ahol jól látszik és menj el tüntetni! Ne szavazz arra a képviselőre legközelebb, aki nem tesz a környezetért, csak a háját meg a bankszámláját és a politikai kapcsolatait növeszti!

Merni kell tudni változtatni, és ha a fiatal nemzedék nem teszi meg, akkor kicsoda?


Én már sok-sok éve is elutasítottam a nylonzacskót, amikor a nagy áruházláncok szó szerint tukmálták az ember nyakába. Vászon bevásárlószatyraim voltak, és ma is megvannak. 20 év után is. Apámtól kaptam egy nagyon szép - kézműves vásárban vett - vesszőkosarat, amivel ma is járok bevásérolni. 25 év után is. Mennyi műanyag nem kellett?

A mókust, a madarak, ha etetem, meghálálják. Ahol élek most, ott nem vegyszereznek orrba-szájba, nem hisztériáznak egy szúnyogcsípés miatt és nem szidják sem Orbánt sem a helyi kormányzatot. Van környezetbarát szúnyogriasztó, a fecskék pedig nem lesznek rákosok és nem halnak ki, mert nincs mit enniük.


A joghurtot pl. nem műanyag pohárban veszem, hanem üvegben, ami visszaváltható. Sok-sok jó ötlet, amit másutt is meg lehet valósítani.


Az erdőírtások világszerte: a trend 2003-2004 körül volt a legrosszabb. Azóta más, nálunknál értelmesebb, fejlettebb és tudatosabb, felelősebb országok nagyon sokat tettek azért, hogy legyen erdő újra és normális ökoszisztéma. Mi is felnőhetnénk végre.


Van egy holland srác, 25 körüli, aki feltalált egy szerkezetet - mi is megtehettük volna, annyi okos emberünk van -, amivel le lehet halálszni az óceánok műanyag szemetét.


Ez és minden más számít. Minden jóval kiszorítasz valami rosszat.


Köszönöm, és örülnék még válaszoknak.

2019. júl. 29. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nagy vesszőparipám a szemét. 50 éve olvastam egy A Fiúk évkönyve c kiadványban a világ nagyvárosainak a hulladéktermléséről. A konkrét adatokra nem emlékszem, de már akkor is iszonyatos mennyiségről volt szó. Főleg annak tükrében, hogy nagyszüleimnél évente kétsszer kitoltuk azt a fél talicska hulladékot a lerakóba, amivel már végképp nem lehetett mit kezdeni,

40 éves koromban vidékre költöztem, és onnan lehet igazán számolni a környezettudatos életvitelemet. Természetesen a városban is igyekeztem de érthető módon ott igencsk szűkreszabott lehetőségekkel kellett beérnem.

Szóval most az amúgy is energiatakarékos házamat aprítékkal fűtöm. Tavaly 0Ft-b került a téli tüzelőm, az idén se lesz ez másképp. Eltüzelem azt, amit más a szemétlerakóba küldene. S közben növekszik az energiafűz ültetvényem is.

Szemetünk nagyon kevés van, két-háromhetente teszem csak ki a konténert, de akkor sincs tele. Tudniillik, alig vásárolunk valamit, jószerivel csak az olyan alapélelmiszert, mint a liszt, meg a só. Ugyanis szinte mindent megtermelek. Mélymulcson, bio módon, és állataim is vannak, akik elsősorban a romeltakarításért felelősek.

A házban és a kertben ahol csak lehet, kútvizet használok. Az olyan luxusjátékaim, mint a villanypásztor, vagy az elektromos bicikli, napelemről töltődnek, a HMV előállításában napkollektor segít. Az autót csak végszükségben használom, ahová lehet, biciklivel megyünk.

A háztartásban csupa energiatakarékos szerkezet található.Nem veszek kétévente okostelefont, helyette egy 8 éves strapafont hordok magammal.

Nem támogatok semmilyen zöld szervezetet, és ezt másoknak sem szoktam ajánlani. Tagja voltam egy ilyennek, volt alkalmam látni, hogy a támogatás jelentős hányada a szervezet fenntartására fordítódik. Az egyén tehát sokkal többet tud tenni, mint amit a lelkiismeretének megnyugtatása céljából adományozott összegből bármelyik szervezet.

A madarakat rendszeresen etetem, odúk is vannak szép számmal. Rovarhotel is van, ezenkívül sün és rengeteg gyík szaladgál a kertemben, udvaromban.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha belegondolnék, biztosan találnék még említésre méltó dolgot.

2019. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű: ehető erdőket kell kialakítani. Onnan kell a táplálék jelentős hányadát (akár 60-70 százalékot) kitermelni. Télálló almát, körtét, kivit, de lehet tartósítani is a terméseket. Tehát a képlet így egész más: minél több ember, annál több (gyümölcstermő) erdő kell. Ilyen egyszerű volna.
2020. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen egyszerű volna, kedves utolsó? Az ilyen gyümölcserdő még több mérget igényelne, a szent profit érdekében.
2020. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Sokkal több növényvédőszert igényelnek a talajközeli, rövidgyökerű termények. Persze, lehet, hogy a fán termő gyümölcsöt is erősen permetezni kell, de mit nem? Plusz, amíg mondjuk a gabonákat vegykezelik, azokat meghámozni viszonylag nehéz volna. Ez az egyik dolog. De hadd mondjak ellenpéldát: a kivit (ami egész télen eláll), a ribizlit, somot, mézalmát, sok-sok rezisztens szőlőt nem kell permetezni, de szinte minden gyümölcsnek vannak ellenálló típusai, kivétel mondjuk a körte és még néhány. A fákat sokkal kevesebbet kell öntözni, viszont nélkülözhetetlenek a vízkörforgásban. Tárgyát sem igényelnek annyit, emellett évelő növények. Tehát rengeteget beszélünk arról, hogy fákat kell ültetni, tessék így tenni. Még néhány adat: a gyümölcsök terméshozama egységnyi területen kcal-ra számolva általában nagyobb, mint más terményé, valamint az "erdőfürdőzés" mint pszichés terápia is ehhez kapcsolódhat. A vadak a gyümölcserdőben kevesebb kárt okoznak, hiszen míg a vetést ki lehet kaparni és tönkre lehet tenni, fákat viszonylag ritkán döntenek ki. A termés inkább biztonságban van magasan. Aki a permet miatt aggódik, az gondoljon arra, milyen óriási antibiotikum-adagokat kapnak az állatok és hogy egyébként mindent keményen permeteznek. Csak a lisztet nem tudjuk meghámozni sem.
2020. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!