Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csak én érzem esélytelennek,...

Csak én érzem esélytelennek, hogy egyszer egy saját házam lesz?

Figyelt kérdés

Falun nőttem fel, családi házban, kerttel udvarral. Elvégeztem az egyetemet, és elkezdtem dolgozni egy nagyobb városban. Most társasházban élek, viszont nem igazán tetszik ez a fajta életmód. Hiányzik az udvar, kert, minden más, ami falun megvolt.


Viszont manapság olyannyira elvannak szállva az ingatlan árak, hogy szinte esélytelennel látom, hogy valaha is megtudok venni (esetleg felépíteni) egy kertes házat. Munkatársaim elmondása alapján az ingatlanok ára is szinte megduplázódott mostanra, a tavaly őszi árakhoz képest, és egyre csak nőnek. Mi lesz így velünk, fiatalabb generációval?



2019. aug. 1. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
igen, megduplázódtak, mivel előtte még mélyponton volt, így nem volt nehéz. Én nem érzem lehetetlennek, 2 éve dolgozom még csak egyetem után, párom is, de már több, mint 5 milliós takarékunk van félrerakva. Azóta pedig csak nőtt a fizum, 1 éve még csak minimálbért kerestem. Nem lehetetlen, csak gyűjtögetni kell
2019. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Minden fiatal generáció pènz nèlkül kezdte. Most ráadásul nyomatják a fiataloknak a 10 milliós támogatást ingyen hitellel, kifejezetten könnyű most belekezdeni. De ne friss diplomáskènt keseregj, hanem gyűjts, majd 30 èvesen a pároddal ráèrsz családi házat èpíteni. Most èpíts karriert.


Ès amúgy nem lehetetlen kerteset sem bèrelni.

2019. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Budapesten szinte esélytelen a családi ház. (nem ikerház, házrész)
2019. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
És közeli faluból bejárni? A falvak valamivel olcsóbbak. Egyébként tényleg a valóságtól elrugaszkodott árakon vannak az ingatlanok. Azt mondja, hogy 30 millió egy panel lakás Pesten. Ráadásul gyorsan nőnek. Ha a következő 5 évben megint megduplázódnak, akkor én azt mondom, hogy a tulajok dugják fel maguknak az ingatlanokat, kétszázezer euróért már Németországban is kapni valamit, a bér meg ötszörös.
2019. aug. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első szakmám programozó, melóztam is Bp 6 évet, de elegem lett, hasonló okokból... Vissza vágytam a szülőfalimba, a mecsek lábához...

Nézegettem milyen munkalehetőségek vannak. Hát találtam, de nem fizetett annyit, mint Bp...

Albérletben laktam a faluban, az mondjuk jo volt, 20000+rezsi (2013)...

Csináltattam asztalossal egy nem beépített konyhabútort, hogy tovább tudjam vinni... Es basszus, 300.000anyagár, 300.000munkadíj... kipuhatolóztam, hogy ezzel mennyi melója van, 2 héttel később már "asztalos inas" voltam… papírt is megcsináltam, most 5 év gyakorlattal ne 6 hónapja kezdtem saját vállalkozasba, bérmunkák + akad már 1-2 saját meló is... Gyakorlatilag attól tartok év végén ki fogok csúszni a kata 12.000.000ós bevétel határából... Szóval most életemben elősször, látok rá esélyt, hogy lesz saját kecóm nemsokára.

2019. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

En is eselytelennek ereztem Magyarorszagon a hazvasarlast, foleg hogy nem volt parom.

Most van felesegem es ketten minden konnyebb. Kulfoldon elunk es gyujtjuk a penzt hogy hazat vagyunk jovore, itt ahol elunk. Itt nincs semmi tamogatas ugyhogy hitelt kell majd felvenni.


Magyarorszagon ott a CSOK es mondja anyukam hogy a faluban rengeteg fiatal vesz hazat igy hogy elore 1-2 gyerekre felveszik a CSOK-ot.

2019. aug. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!