Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy hallom a szomszédok beszélgetését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


60-as években épült tégla társasházban élek, sajnos mind a négy oldalról szomszédokkal körülvéve. A normál beszédet alulról, felülről és mindkét oldalról is hallom. Szerencsére nem kivehetően, azonban ha valamiért felemelik a hangjukat akkor már értem nagyjából. Ami meglepő, hogy a járkálás még alulról is felhallatszik (a dübörgés), pedig az tipikusan csak felülről szokott problémát okozni. Központi fűtés van, tehát a csövek is közösek ami gondolom tovább ront a helyzeten (ha a radiátorra teszem a fülem gyakorlatilag kristálytisztán értem a beszélgetést). Borzalmas így itt lakni, nem tudom élni a saját életemet, másoktól függök. Ez a mértékű áthallás normális vagy sikerült valamilyen szerencsétlenebb konstrukcióba belenyúlnom?

A költözzek tanyára és hasonló tanácsokat kérlek mellőzzétek!



2019. aug. 1. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Füldugó. Nincs más, ha költözni nem akarsz.
2019. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hagymástejfölöschips válasza:
53%
És az, hogy hallom ahogy a szomszédban sz#x közben nyögdécsel a nő..? :D Mondjuk az egész udvar hallja, nem csak én. Minimálisan én is hallom a szomszédot a falon keresztül.. Sajnos, mivel nem várhatod el tőlük, hogy suttogjanak, susmusoljanak, ezért nehezebb az eset, hiszen joga van olyan hangon és hangmagasságban beszélni a saját portáján, ahogy ő akar. Javasolnék valami hanszigetelő megoldást, biztosan vannak erre már technikák.. vagy pedig, javasolt egy újabb építésű házba költözni, ahol ilyen problémák nincsenek.
2019. aug. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen van itthon füldugó és a költözés is terveben van. Hangszigetelni pedig 4 oldalról nemcsak, hogy körülbelül 10 milliós nagyságrend lenne, hanem rengeteg helyet is elvenne.
2019. aug. 1. 23:00
 4/9 A kérdező kommentje:
De nem megoldást keresek itt a jelenlegi helyzetre, csupán mások tapasztalatiara vagyok kiváncsi. Talán a saját megnyugtatásom érdekében.
2019. aug. 1. 23:01
 5/9 anonim válasza:
49%
Probalj meg nagy tojasos dobozokat a plafonra rogziteni amig el nem koltoztok. Bar kicsit furin fog kinezni de legalabb folulrol jobb lesz
2019. aug. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon tartja magát ez a tojásdobozos legenda, hogy hangszigetelő. Nem az. Csak a visszhangot töri meg maximum.
2019. aug. 2. 10:37
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Jelenleg pillanatok alatt el tudod adni az ingatlanodat és vehetsz helyette egy normálisat, ahol nem loptak ki belőle minden anyagot.

Olyant keressél, ami nem eladásra épült.

2019. aug. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

En azt is hallom ha a szomszed csak normal hangon beszelget, hallom ha bekapcsolja a tv-t, hallom ahogy lepked a felettunk levo lakasban, sot meg azt is hallom hogy szexel este.

Sajnos csak egy megoldas van hogy csaladi hazba koltozol.

Mi gyujtjuk a penzt ahogy tudjuk es jovore hazat szeretnenk venni.

2019. aug. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem élnék táborban. Nem megoldás a füldugó, mert attól még tapadnak az öregasszonyfülek a radiátorcsőre.
2019. aug. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!