Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Napelemnél fizetni kell azért...

Napelemnél fizetni kell azért is hogy visszavételezzem az áramot?

Figyelt kérdés

Vagy ez hogy van?Tudom hogy oda-vissza mérő órát tesznek fel és ugye azért fektetnék napelembe hogy a családi házamban ha megtérül 10-13 év alatt a napelem rendszer ára,utána szinte ingyen lenne az áram,persze a napelem tábla élettartamáig,ami 30 év mondjuk,meg ugye egyszer legalább kell majd újra inverter is.

Viszont ha fizetek a visszavételezésért is,amit nem tudom hogy kell-e akkor az a 15 év megtérülés rögtön felugorhat 20-ra is.


2019. aug. 11. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem mire gondolsz visszavételezés alatt?!

Mérik a fogyasztást és a termelést a különbözetet meg fizeted (a túltermelés nem éri meg).

2019. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kwh-ként mondjuk például 10Ft-ot visszavételezésnél nem-e kell fizetni,én erre gondolok.Nem-e felszámolják azt is hogy a hálózatból te visszavételezed.
2019. aug. 11. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyáron megveszik tőled kb. 10 Ft-ért a felesleget,

Télen meg te veszed az Elműtől kb. 50 Ft-ért.

2019. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nyakasparasztgazda válasza:

Jelenleg nem kell fizetni a termelt áram "betaplalasaert" de később lehet hogy fizetni kell

Csak pénzügyileg nem biztos hogy pozitív a megterules.

Nem szabad csak befektetéskent tekinteni erre

Mi elvetettuk hogy legyen napellem mert sok a bizonytalansági tényező

2019. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!