Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van màs is aki csalàdi hàz...

Van màs is aki csalàdi hàz emeletén lakik fent légkondi nélkül, ki hogy birja?

Figyelt kérdés
Nekem itt van a szobàm fent. Éjszaka kinyitunk mindent elég jól kiszellözik. Most jelenleg viszont jó meleg van.

2019. aug. 13. 14:13
 1/4 anonim válasza:
79%
4 szintes családi ház, a 3.emeleten van a szobám. Rohadt meleg van, megmaradni alig lehet. Jelenleg 32°.
2019. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Én tetőtérben lakok és elég elviselhetetlen a meleg. Mi is éjszaka jól kiszellőztetünk de az sajnos kevés, mert a falak nem hűlnek le ennyi idő alatt sajnos, mert ugye jól van szigetelve. Viszont az sem megoldás ha nappal minden ablakot bezárunk és sötétítünk. Abba a helyiségbe ahova betűz a nap ott jobb egy kicsivel viszont levegőnk jóformán semmi nincs. Ahol nem süt be a nap ott az ablak nyitva van, ott azért jóval elviselhetőbb mert ott 30 fok alatt van azét. Ha meg ott kezd sütni a nap akkor ott zárunk mindent és sötétítünk este 7 óráig. A másik helyiségbe ahol már nem tűz be a nap ott meg nyitunk mindent és bár hűvösebb nem lesz, de melegebb se, viszont a levegő frissebb jóval.
2019. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Régi építésű ház manzardjában lakunk. A sarokszoba sarka délre néz, télen kiváló, most lakhatatlan katlan. A mellette levő, D-Ny-ra néző szobában van légkondicionálás, így éjszaka ott alszom 23°C-ban. Néha sajnos érzem a légutaimban, hogy valami port lélegeztem be, kissé hurutos vagyok.
2019. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk most a papa barkácsolt, máluk voltunk hétvégén, kisbabával. Féltünk, hogy a régi szobánkban nem tudunk megmaradni. Az öreg felbarkácsolt 10 párakapu szórófejet a tetőre, kivezetett egy slagot, fejenként 2 liter víz/óra (olcsóbb, mint a légkondi - 0,02 m3 víz összesen óránként, kb 10 Ft ha jól számoltam). 35 fokról olyan 27-re sikerült így hűteni a tetőteret. Meglepődtem, de működött.

Amúgy B tervként lent aludtunk volna a földszinten.

2019. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!