Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó ötlet, vagy...

Szerintetek ez jó ötlet, vagy fölösleges lenne? Lent

Figyelt kérdés
Most kezdek el dolgozni és arra gondoltam, hogy vezetném, hogy mire költöttem stb. (Spórolni szeretnék igazából)

2019. szept. 9. 09:59
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Mennyi lesz a jövedelem?
2019. szept. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem költesz felesleges dolgokra akkor nem kell. Amit meg kell venni azt meg kell.
2019. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon helyeslem még akkor is, ha csak szükséges dolgokat veszel, mert ha kevés pénzed marad a hónap végére (keveset tudsz megtakarítani), akkor láthatod, hogy mit nem volt fontos megvenned az elmúlt hónapban.
2019. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs megállhatóságod, hogy ne költs felesleges dolgokra, akkor érdemes, mert ezzel sikerül rávenned magad a spórolásra. Vannak ilyen ismerőseim.

De akinek van önuralma meg esze hozzá, annak felesleges kínlódni ezzel. Amire muszáj költeni, arra muszáj, a többi dologról meg el tudod dönteni, hogy megengedheted-e magadnak. Ha nem tudod eldönteni, akkor kell a lista.

Bizonyos embertípusnak érdemesebb nem listázni a költést. Mert ha azt látja, hogy adott dolgokra jut pénz, akkor el is költi, mert muszáj elkölteni a pénzt, hogy meglegyen a lista egyensúlya... Lista nélkül meg úgy döntene, hogy erre nincs akkora szüksége, nem költ rá. Ilyen ismerősöm is van, aki anno kapott 10 E emelést, és egyből azon kezdte törni a fejét, hogy milyen felesleges dolgot kellene még hitelből vásárolni, aminek a törlesztését kifutná ez a 10 E. Az fel se merült, hogy ne vegyen semmit, mert felesleges, hanem spóroljon. Na, ez az illető most devizahiteles, és a házát akarják elvenni.

2019. szept. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!