Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elárverezheti a bank az...

Elárverezheti a bank az ingatlant ha csak a fele az enyém?

Figyelt kérdés
Na szóval a történet annyi hogy míg kis korú voltam édesapám elhunyt(előzetesen elvált anyumtól)így húgom és én örököltünk egy ingatlant meg 2 milla adósságot,ez addig nem került a nevemre míg be nem töltöttem a 18.at de eztán igen azonban húgom valahogy kikerült belőle...én nem lakom ott jelenleg a húgom él az örökölt ingatlanban,szóban meg egyeztünk hogy fizeti a tartozást ha már igényt tart a házra(én már rég eladtam volna..de ő hajthatatlan) és mint kiderült nem fizeti..rá kerültem a hkr listára is,még megpróbálok beszélni vele meg a párjával hogy kezdjenek magukkal valamit,de ha nem jönne össze arra gondoltam hogy a dolgok elébe megyek,be megyek a bankba is viszem a papírokat hogy húgom nak is rajta kellene lennie a papíron mint adós társ..stb és rá terheltetem az ingatlanra az összeget majd amennyiben lehetséges árverésre bocsáttatom.

2019. szept. 12. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Hagyatéki tárgyalás során elvileg az összes örökség - adósság és vagyon - ugyanúgy kellett hogy elosztva legyen.

Keress meg egy ügyvédet, a tények ismerete nélkül nem lehet segíteni.

2019. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Felet lakóval együtt senki sem venne .
2019. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Aha. Szóval volt egy örökölt ház + 2 millió adósság.

A húgod kikerült belőle, lemondott az örökségről? Én ezt így értelmezem, tehát ő nincs a tulajdoni lapon, illetve neki nincs adóssága.


Namost te átadtad neki a lakásodat használatra. Illetve megkérted, hogy fizesse az adósságodat, mintegy bérleti díjként. Tök jogos.


De azt már nehezemre esik megérteni, hogy erről nem írtatok egy papírt? Oké, nem, én sem kérnék a húgomtól papírt. De könyörgöm, ha nem fizette az adósságot, arról azonnal küldtek értesítést. Ha ezt az adott címre küldték, a húgod pedig nem adta át (miért adta volna), akkor bűncselekményt követett el. Ez szerintem nehezen, vagy egyáltalán nem bizonyítható.


Amit én tennék: hugi repül az utcára, vagy ahova akar. Akár erőszakkal. A házat eladnám én, piaci alapon. Mivel 5 évig KHR-en leszek, meg már behajtásért is kell majd fizetni + büntetőkamat, ügyvédi díj és egyebek, ezt betudnám tanulópénznek. Huginak pedig nem lenne elmentve a telefonomban a száma.

2019. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Baromi zavaros ez a történet.
2019. szept. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy fél házat is árvereznek, csak a kutyának sem kell. Anyukám örökölt egy fél házat, a másik felét az unokaöccsei, akiknek a részére jelzálogot jegyzett be a végrehajtó tartozás miatt. Háromszor bocsájtották árverezésre, de egyik alkalommal sem kellett a kutyának sem. Évekkel később adták csak el.
2019. szept. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak,érdekes módon rajta van a tulajdoni lapon de a banki tartozáson valamely oknál fogva az én nevem szerepel csak ezáltal igencsak meg van kötve a kezem ezért is kérdeztem itt hátha járt már valaki hasonló cipőben,ügyvédet ezzel kapcsolatban mindenképp keresek majd meg a bank-al is beszélek hátha ők néztek el valamit,
2019. szept. 13. 15:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj én idén adtam el testvéreimnel az anyu lakását, 3 évvel ezelőtt pedig az apu ment el, ő csak adósságot hagyott. Apunál visszautasítottuk mindannyian az adósságot, mivel semmije sem volt. De ha lett volna, akkor és elfogadjuk, egyenlően kapjuk a tarcsit is. Az anyu egy pici lakást hagyott, tulajdoni lapon szerepeltünk, mindannyian örököltük.

Ilyen nincs, hogy ő nem kapott az adósságból. Valamit aláírtál külön? A hagyatéki végzésben mi áll pontosan, ott szerepelnie kell. Nekem itt vmi bűzlik.

2019. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Elárverezte a bank az ingatlant? A húgod segített fizetni az adósságot vagy az ingatlan bérleti díját, mert ott lakott a párjával. Mit mondott neked az ügyvéd?
2020. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!