Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A magyarországi nagyvárosok...

David82 kérdése:

A magyarországi nagyvárosok közül hol a legtöbb a munkalehetőség?

Figyelt kérdés

Jelenleg Szegeden élek, és itt a városban a legnagyobb probléma az elhelyezkedés.

Nem az a probléma, hogy egyáltalán nem lehet, mert 36 évesen közel 18 év munkaviszonyom van, de a felhozatal hagy némi kívánnivalót. Egyszerűen nem szeretem.

Nem terveztem a külföldre utazást, hanem magyarországi viszonylatban gondolkodom. Elsősorban a nyugati országrészt találom vonzónak, mert ahogy olvasom, ott sok a munkalehetőség.

Például Győr, Graboplast, Audi-gyár, a régi Rába-gyár, jelentős iparral rendelkezik.

Szombathely, Savaria cipőgyár, Zalaegerszeg bitumengyár, csak hogy említsek néhányat. Ezekben a városokban gondolkodtam, illetve valamilyen gyár jellegű üzemben.


Nem vagyok egy túlképzett ember, mert egy gimnáziumi érettségim van, egy alap német nyelvtudásom, B-kategóriás jogosítványom, meg egy OKJ-s alapfokú számítógép-kezelői végzettségem.

Ezzel itt Szegeden annyira viszem, hogy törmeléket lapátolok talicskába egy építkezésen, meg szemetet gürcölök zsákokban egyik helyről a másikra. Mindezt 650 forint órabérét. Nem akarok többet keresni, csak valami emberhez méltóbb munkát végezni. Ezért gondolkodtam valami gyárban, amiből itt nálunk hiány van, mert majdnem az összes gyárat bezárták, és 29 év óta a multi boltokon kívül új befektetés nem érkezett a városba.


Úgy tudom, hogy Szombathelyen sok a munkalehetőség, ez így van? Előre köszönöm a válaszokat! :)


2019. szept. 23. 19:59
 1/6 anonim válasza:
26%
A munkától függ
2019. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tatabánya és Fehérvár is szóbajöhet akkor.


De vannak kisvárosok is, ahol van 1 nagyobb, vagy 2-3 kisebb gyár. Azok is kellemes helyek tudnak lenni (kevesebb fizuval, de olcsóbb lakhatással).

Szóval ott a nyugat-mo és közép-Dtúli régiókban érdemes nézelődni, szinte bárhol 🙂

2019. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a lájk mindenkinek. Annak is lájkolok, aki kritikát ír, nem vagyok sértődékeny típus.


Második válaszoló: Tatabányán a lakások is viszonylag megfizethető árban vannak, szóba jöhet, bár nem tudom, ott milyen ipar van.


Az a szomorú, hogy szeretem Szegedet, mert jók az állandó programok, fesztiválok, bár számomra ez nem életfeltétel. Tehát inkább legyen sok munkahely, és ne legyen fesztivál, mert az előbbi szükséges a megélhetéshez, az utóbbi viszont nem.

2019. szept. 23. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Tatabányánál Győr sem jelentősen drágább, viszont jóval több a munkalehetőség.
2019. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
8 általánossal is többet kapsz ennél máshol. Lakhatást nem írtad hogy képzeled. Ha ilyen munkásszálló jó kezdésnek akkor gyakorlatilag bárhova mehetsz az országban. Nagyon népszerű manapság az új Samsung gyár Gödön. Szàllót is ad meg állítólag 250 nettót. Túlóra nélkül.
2019. szept. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pécs
2023. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!