Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villan a lámpa ha kihúzok egy...

Villan a lámpa ha kihúzok egy másik eszközt egy másik hosszabbítóból. Miért?

Figyelt kérdés
A szobámban van egy lámpa, ami egy hosszabbítóba van beledugva és a konyhában egy ilyen ventilátorszerű melegítő gép volt bedugva szintén hosszabbítóba. Ma délután mikor a konyhában kihúzta valaki ezt a ventilátort akkor az én szobámban villant egyet a lámpa. Ez miért történt? Normális ez?
2019. szept. 26. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is ilyen bajok voltak, elöregedtek a régi alumínium vezetékek a falban. Nekem még egy konnektorom is kigyulladt.
2019. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hirtelen feszültség ingadozás/esés miatt. Gondolom 2kW körüli a ventilátor, ha kihúzod a hálózatból akkor az utcai transzformátor érzékeli ezt, azért villan egyet a lámpa.

Nálunk az utcában van egy lakatos, ha megy neki a hegesztő akkor a kamrában mindig villog (egyedül már csak ott van) izzószálas) az izzószálas villanykörte. Konkrétan lehet látni, hogy mikor fog ívet neki a gép :D

Nem tudom hogy ez mennyire normális, vagy hogy ez egyáltalán az alállomások hibája lenne (biztos van már vagy 30 éves a trafó az utcánkban).

Talán valaki tud majd erre magyarázatot adni.

2019. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mit tudok tenni hogy ne legyen baj?
2019. szept. 26. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Ne húzd ki a hősugárzót működés közben.
2019. szept. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De akkor is villan a villany a szobámban ha kikapcsolja valaki a hősugárzót a másik szobában. Miért van ez?
2019. okt. 7. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!