Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konektorból hogyan lehet a...

Konektorból hogyan lehet a kapcsolóba bekötni az áramot?

Figyelt kérdés
A konektorba bedugom a háromeres vezetéket amit bekötök egy villanykapcsolóba de ezt hogy tudom továbbvezetni a lámpáig? annak is mindhárom vezetékét ugyanoda kell bekötni mint a konektorból kijövő 3-at a kapcsolóba?
2019. szept. 28. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A háromból az egyik a fázis, a barna (vagy fekete). Azt a kapcsolónál elvágod, majd bekötöd a kapcsolóba. A kéket (nulla) és zöld-sárgát (föld) nem vágod el. A lámpába bekötöd a megfelelő vezetékeket, majd bedugod a konnektorba és mehet.
2019. szept. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor a barnát csak a kapcsolóba kötöm be míg a kéket és a zöld-sárgát az mindkettőből a kapcsolóba mert rövid a kábel és 2-ből van! magyarul akkor ott kéne a kapcsolóban találkozniuk vagy kívül kéne összekötnöm őket?
2019. szept. 28. 20:41
 3/11 anonim ***** válasza:
A lámpába ugyan úgy három megy, csak a barnát elvágod és ráteszed a kapcsolót. Azt fogja megszakítani, ha lekapcsolod.
2019. szept. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ügyelni kellene a szabatos megfogalmazásra, mert pongyola megfogalmazásnál félreérthetők a dolgok. Tehát pontosítani, hogy milyen lámpáról van szó (fali lámpa, csillár, állólámpa stb., megjegyzendő: nem feltétlenül van rajta földelési lehetőség), nem dugunk konnektorba (dugalj) vezetéket, hanem dugvillát (a vezeték a dugvillához van csatlakoztatva stb.), teljesen érthetetlen a háromeres vezeték majd később a "rövid a kábel és 2-ből van" kifejezés mibenléte.

Magyarán: aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul.

2019. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 acelsziv ***** válasza:

Ennyi szakértelemmel valószínűbb, hogy agyonver a "220", mint az hogy rendesen és BIZTONSÁGOSAN megcsinálod.

Bízd szakemberre és ne játssz Mekk Eleket.

2019. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Próbálok pontosítani! Adott egy működő konektor amibe bedugnék egy dugvillás vezetéket amiben 3 ér fut. adott a falon lévő kapcsoló vmint egy lámpa amibe gy izzó csavarható és a lámpából szintén kijön egy vezeték amibe 3 ér talalható!


Kérdés a dugvillás vezetékből melyiket kell bekötni a 3-ból kapcsolóba vmint a lámpából kijövő 3-ból szintén melyiket kell bekötni a kapcsolóba hogy működjön!

2019. szept. 28. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt inkabb latni kellene es ugy valaszolni, mert ha nem talalnak a szinek (volt mar ra pelda) akkor siman megrazhat az aram, jobbik esetben csak a biztositekokat vagod haza, es utanna fizethetsz egy normalis villanyszerelonek.
2019. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amugy a lampaban egy izzo van vagy tobb? A kapcsolo sima vagy dupla?

A mult heten csinaltam egy hasonlo megoldast mit te akarsz, de 2 vezetekkel mukodik az egesz dolog.

2019. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megoldottam! jól gondoltam már az elején hogyan kellene csak vmiért nem volt jó a kapcsoló amibe elsőnek próbáltam! A végén mér egy konektort is sikerült hozzájuk kötnöm bár csak egyszerre tudom használni őket de ez legyen a legnagyobb gondom!
2019. szept. 30. 09:23
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

Komolyan mondom, hogy itt vannak olyan kérdések, amik egyenesen közveszélyesek. Hogy van bátorságod egyáltalán ilyenhez nyúlni, ha alapvető dolgokkal nem vagy tisztában áram tekintetében? Ha valaki neadj' Isten meghal a kendácsolásod miatt, akkor hogy fogsz elszámolni magaddal?

Úristen...

2019. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!