Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konvektor gázszelepében a...

Konvektor gázszelepében a mágnes cseréje házilag?

Figyelt kérdés

Van egy fég f8.50 konvektorunk CR6-os gázszeleppel, az őrlángja csak addig marad égve, amíg a gombot lenyomva tartom. Kb. két hete gyújtottuk be, eddig működött. A termoelemet csekkoltam, az működik (beraktam a másik konvektorunkba), úgyhogy gondolom a mágnes lehet a ludas. Azt elvileg lehetne cserélni, pár ezer Ft-ért kapni, de nem találtam normális leírást a szelep szétszereléséről, anélkül meg nem akarom szétszedni.


Tud valaki ilyet linkelni vagy itt leírni a mikéntjét? Vagy ehhez mindenképpen szerelőt kell hívni?



2019. okt. 15. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A mágnes csere nem javasolt házilag,mert akkor szét kell szedni a gázszelepet és pakolást is kell benne cserélni.Szerelő szerintem.
2019. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy új CR6-os gázszelep csere.
2019. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de pont ezt szeretném elkerülni, csak a gázszelep 18 rugó lenne, plusz a beszerelés, kiszállás díja.


A pakolás az micsoda amúgy? A GyK-n kívül sehol nem találkoztam vele.


Találtam egy ábrát, ami alapján egyértelmű, hogy hol van a mágnes, és tök simán cserélhető kívülről, nem kell szétszedni hozzá az egészet. Viszont átraktam a másik konvektorunkba (ugyanolyan a gázszelep), ahol teljesen normálisan működött, úgyhogy mégsem ez lesz a probléma...


Valami tipp esetleg, hogy mi a túró lehet a baj? A gáz jön ha lenyomom a gombot, az őrláng képe normális, a termoelem és -mágnes jók, mégsem marad égve az őrláng.

2019. okt. 15. 16:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak nem jó az a termolelem...!

Ha pluszban rámelegítesz egy gázgyújtóval,ha akkor sem tartja meg,akkor bizony ő a ludas!

2019. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!