Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi típusú radiátort hogyan...

Régi típusú radiátort hogyan lehet légteleníteni, ha nincs rajta légtelenítő szelep?

Figyelt kérdés

Az albérletünkben az egyik abszolút nem melegszik, csak fél óra után is csak csobog. Utánanéztem és az újabbakon van légtelenítő, de ezen nincs. Csak felül bemenet és alul ki.

[link]


Ezzel mit lehet kezdeni?


2019. nov. 4. 14:53
 1/10 A kérdező kommentje:
(A képen nem a miénk van, csak ugyanilyen.)
2019. nov. 4. 14:53
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
Családi ház vagy mi ez? Semmit nem írtok úgy kell találgatni. Ha családi haz saját fűtéssel kehet nyitott tágulási van. Az legyen tele vízzel akkor magát légteleníti a rendszer.
2019. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gázcirkós vagy vegyeskazán fűtés ? A víz lehet kevés ezt kell feltölteni , ezeken a r3gi radikon nics légtelenítő .
2019. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy hogy nyitva hagyod szelepet,és nem zárod el. A Fizika dolgozik,és szép lassan kiszorul a levegő,ha kell 24-36 órát folyamatosan nyitva tartod a radiátor szelepet.
2019. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elzárod a fenti szelepet.Aztán finoman meglazitod a radiátorhoz kötő hollandit .Elég annyira hogy csak lassan csordogáljon a víz.ha pisszegő hangot hallasz,akkor jön a levegő is .Ilyenkor az alsó cső szok melegedni .

Ha ugy itéled meg hogy ki jött a levegő,húzzad meg a hollandit,nyissad ki a szelepet.Ha kijött a levegő,a felső csőnek azonnal melegedni kell.Majd nemsokára radiátor végének is .ha így történik .ez a radiátor is dolgozni fog .

Előtte még megpróbálhatod,hogy az előtte való radiátorokat

időközönként lezárod.(nem egyszerre mindet Ezzel a víz áramlása felgyorsul,és a levegőt is kilökheti.

Ha nem automata légtelenitő van ,akkor azt is kissé meg kell nyitni,hogy kitudjon menni a levegő.

A kifolyt vizet aztán pótolni kell .

Előfordulhat annak ellenére hogy nincs már levegő a rendszerben ,a nem működő radiátor újból hűlni kezd .

Akkor az előtte lévő radiátoroknál zárni kell a szelepeket .Ezzel kényszerited a vizet ebbe a radiátorba is .

Gyanitom 1 csőfogó nem is lesz elég a művelet elvégzéséhez

Abban nem vagyok biztos,hogy hollandi jobb menetes,lehet hogy bal .Próbálkozzál,valamerre csak enged .

2019. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Panelház és gáz.
2019. nov. 4. 16:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Előttem páran ajánlották a szelepnyitást...

Nem olvastátok, hogy a kérdező megírta, hogy nincs a radiátoron szelep?

Kérjed meg a bérbeadót, hogy a bérleti díjért oldja meg. Ezért (is) fizetsz neki.

Ha akár kis műszaki érzéssel is rendelkezel és van szerszámod, akkor (ajánlották előttem) a felső csőhöz legközelebbi hatlapú anyacsavart (ún. hollander-t vagy hollandi-t) óvatosan engedd meg, azaz tekerjed az óramutató járásával ellenkező irányban mindaddig, amíg enyhe sziszegés nem jelzi a levegő távozását. Tarts vagy tegyél alája edényt, amibe az esetleg kicsurgó, piszkos, fekete vizet (1,5-2 deci) felfogod mindaddig, amíg a sziszegés megszűnik és csak a víz folydogál csendesen. Ekkor csavard vissza a meglazított hollandert az óramutató járásával egyezően. Kész!

2019. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

ssaa...


1. bölcsebb maradtál volna ha hallgattál volna, mert amit írtál az azt bizonyítja hogy.. te nem tudsz olvasni.


A válaszodból kifolyólag pedig a 2-es válasz


2. Egy lakótelepi panelban ha nincs zárószelepe egy radiátornak(Azaz nem zárható el az előre menő ág) akkor nem nyitjuk meg a hollandit,mert ott a levegő és víz fog egyszerre jönni,és fröcskölés lesz a vége. Amúgy sem kéne a lakóknak (CSAKIS szerelőnek nyitogatni) a hollandit,mert sajnos nem 1 lakó eltörte már a szelep előtti vascső(40-50 éves) rozsdás menetét,és akkor van aztán csak NAGY BAJ...

2019. nov. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt 8. Válaszoló!

Nem tudom mire gondolsz, amikor azt írod, hogy nem tudok olvasni. Azt vetettem fel a válaszom elején, hogy néhányan ajánlják a szelepen keresztül történő víztelenítést, holott a kérdező már a kérdésében megírta, hogy NINCS szelep a radiátoron. Mit ajánlasz a 2 válaszoló válaszán? Én helyben hagyom azt a választ, meg azt a megjegyzésedet, hogy nem tanácsos a hollandert nem szakembernek nyitogatni, de a rokonságomban megtörtént hogy a szakember gyermekük megcsavarta (annak minden következményével) az elvékonyodott vízcsövet. Ettől függetlenül - aki bízik önmagában - nyugodtan alkalmazza ezt a megoldást.

2019. nov. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lemaradt az előzőből, hogy a fröcskölés miatt ajánlottam az edényt alátenni, alátartani.
2019. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!