Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cirkó fűtéssel kapcsolatban...

Cirkó fűtéssel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Érdemes konvektoros fűtésről átállni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 6. 14:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%
Igen , gazdaságosabb , biztonságosabb , bent nem égeti el a levegőt .
2019. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 mindentudó99 ***** válasza:
86%
A konvektor se égeti el bent a levegőt. De igen ha sok a fogyasztásod érdemes váltani. Egy kond.kazán elég gazdaságos. De az egyszeri beruházás sokba kerül.
2019. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit költséges ,de megéri.Főleg akkor ha a lakás minden része lakva van .
2019. nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Megeri.

En soha nem lattam uj epitesu hazban kovertort.

Altalaban olyan helyeken van ahol regen kalyhaval futottek.

Nem gazdasagos a konvektor.

2019. nov. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha van rá pénzed megéri.( Több millió ft)
2019. dec. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

60 nm az a lakásnagyság, amiben megtérül még életedben.:) Kisebben nem.

Meg ha eladó lesz a lakás, népszerűbb cirkóval, piacfüggő, hogy érdemes-e a jobb eladás miatt erre beruházni.

Meg kombicirkóról beszélünk, tehát melegvíz included.

Csak a fűtés cirkóról nem érdemes konvektor helyett.

2019. dec. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

Mennyi gázt fogyasztasz? Mennyit takarító meg belőle ha fűtési rendszert váltasz? 30-35%. Talán. Mennyi idő alatt térül meg? 15-20 év? Meg éri?

Szerintem nem.

Konvekproval minimum 12% takarítható meg. És filléres beruházás. Ha korszerű konvektorra cseréled a régieket azzal meghaladható a 25%-os megtakarítás. Olcsóbb a csere, mint egy új rendszer és ugyan olyan komfortos (takarékos, programozható, távszabályozható neten keresztül,stb...)

2019. dec. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Így van, bejön az ára, de csak hosszú távon.

Azt nem szabad elfelejteni, hogy a cirkó gázfogyasztása mellé oda kell tenni a keringető áramfogyasztását is. Ami azzal jár, hogy ha nincs áram, nincs fűtés.

Én régen konvektoros lakásban éltem, ennél praktikusabbat nem tudok elképzelni. Minden helyiségben pontosan olyan hőmérséklet volt, amilyet akartunk. Egy mozdulat volt az adott szoba hőmérsékletét megváltoztatni. Tudom, létezik radiátorhoz termosztátszelep, de ezt nem lehet mindenhová berakni.

2019. dec. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha több helységben fűtesz konvektorral, jóval olcsóbb a cirkó. Ha a lakás 50 nm alatti, és 2-3 radiátorral megoldható a fűtése, akkor én nem cirkóra állnék át, hanem mika fűtési rendszerre. Az is ad fűtést és melegvizet, de nem kell neki kémény, mert lehet a konvektor helyére rakni. Így jóval olcsóbb a kiépítése.
2019. dec. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

9: A MIKA ad melegvizet?

Eddig ahol láttam, mindenhol villanybojler volt.


És nem csak parapetes konvektor helyére lehet betenni?

2019. dec. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!