Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beázik a tető? Mit tegyek?

Beázik a tető? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A házunkban eddig 4szer volt hogy beázott. Egyszer az egyik szoba, a másik szoba pedig 2 helyen és ez a 2 hely közül az egyiknél 2szer. Most is beázott. Az ágy felett pont. Palatető van. Mit tudunk tenni hogy ez megszűnjön?
2019. nov. 9. 20:28
 1/8 A kérdező kommentje:
És ezektől a beázásoktól lehet valami probléma később?
2019. nov. 9. 20:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is, és meg is javíttattuk pár helyen a tetőt. De ugyanúgy beázott, mert kóklerekkel csináltattuk. Én már csak imádkozok, hogy ne essen az eső. De jövőre meg kell rendesen csináltatni. Nektek is azt ajánlom, hogy rendes szakemberrel csináltassátok meg a tetőt.
2019. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tudunk tenni hogy ez megszűnjön?"


Héjazat csere, vagy bitumenes tetőszigetelés (palára való)

Ideiglenesen ha nincs lomtár a padláson akkor le lehet fóliázni jó minőségű PVC fóliával a födémet.

Nálam 2 évig volt így, még össze nem gyűlt a pénz a héjazat cserére. Gyakorlatilag nagy esőnél megszívta magát a pala mint egy szivacs, és csak idő kérdése hol kezdett el beszivárogni a víz. Fóliával legalább meggátoltam hogy a mennyezet ázzon, a padláson meg nem érdekelt ha állt a víz a fólián.

2019. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, lehet gond a beázásokkal később. A vakolat tönkremegy a plafonnál. A födém faanyaga is elkorhadhat, de ahhoz elég sok ideig be kellene áznia.
2019. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van padlás (magastető), akkor fel lehet menni és sok esetben közvetlenül kideríthető a beázás oka. Ha nincs padlás, akkor meg kell bontani a héjazatot nemcsak a beázás felett, hanem annál magasabb ponton is. Kátránypapírral vagy tetőfóliával javítható.
2019. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Meg kell nézni hol csöpög be a víz,és szilóval ki kell nyomni.
2019. nov. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a végleges megoldás:

[link]

2019. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, ez a linkelt dolog elég ocsmány élőben. A pala mintázata is átüt rajta. Nézegettem én is kész munkákat, amikor kezdett tönkremenni a pala itthon, de elszörnyedtem igen erősen. Aztán ezt választottam, igaz, hogy a palát le kellett hajigálni, és OSB-t rakni alá:

[link]

Már 15 éve fent van, olyan, mint az új, a szélvihar nem tudta megkezdeni, a jégeső se tudta bántani.


Kérdező: hát nem nyilvánvaló, hogy fel kell menni a padlásra, és megnézni, hogy hol látni az eget, ahol nem kellene látni?

Ha találsz törött palát, azt ki lehet cserélni kimászás nélkül, bár az ilyen házi módszer nem lesz olyan, mint újkorában.

A palaszöget egy aládugott fűrészlappal elvágod, a törött palát kiszeded, betolod helyette az újat, és dróttal (lehetőleg rézzel) odakötöd a fentebbi tetőléchez, lecsúszás ellen. A körülötte lévők a helyén fogják tartani, a szél se mozgatja. De ha nem csak 1-2 rossz van, akkor el kell gondolkodni a tetőcserén. Meg ha 1-2 van, akkor várható, hogy minden évben egyre több el fog repedni.

Még az is lehet, hogy a kémény mellett ázik be.

2019. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!