Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A nappaliban hajszálrepedések...

A nappaliban hajszálrepedések lettek a járólapon. Mi okozhatta ezt?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete kezdődött, mikor beindult a fűtési szezon és begyújtottam a cserépkályhába. Nem tudom, hogy ez összefügg-e. Mert a kályhától távoli részen is megrepedt 1-2 járólap.

2019. nov. 12. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Kicsit több infó kéne. Volt valami felújítás, vagy 20 év után egyszer csak megrepedt?
2019. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a zuhanyzóban van ilyen, én is megijedtem.

Épített zuhanyzóm van, csempével burkolva.

De azt mondták, ez csak a máz, nem kell megijedni.

Persze csúnyán néz ki, és nem örülök neki.

Ha belegondolsz, a máz csak egy nagyon vékony réteg, nem homogén anyag a komplett járólap. Ez a vékony bevonat pedig bármilyen mechanikai hatástól megsérül.

Főleg, ha olcsóbb kategória.

Ezért kap az ember egy kisebb szívrohamot, mikor leejt egy poharat a konyhában. Mert a pohár senkit nem érdekel, 300 forint, de a konyha közepén kicserélni egy törött járólapot, amit már nem lehet kapni, ha lehet is, más a színárnyalata, és ember legyen a talpán, aki úgy szedi ki, hogy a többi nem sérül, és úgy is rakja vissza, és még a fuga színe is tökéletesen illeszkedik. Kb lehetetlen vállalkozás.

Ezért kéne megfizetni a drágább, nagyobb terhelésre is jól reagáló burkolólapokat, de sajnos nálam is a pénz döntött, amikor vettem.

2019. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi felújitás, a házat 5 éve vettem, akkor minden hibátlan volt. A repedések kb. egy hete keletkeztek. Több helyen, vékony hosszú repedés. Nem ejtettem rá semmit, és nem is volt bútor-tologatás, semmi ilyesmi. A ház 3 szintes, ez a középső szinten van.
2019. nov. 12. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mozdult az épület .Nincs ebben semmi meglepő.Majd mennyezeten ,és a falakon is lesz .
2019. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, a mennyezeten és a falakon is látszik... De mitől mozdult, földrengés??
2019. nov. 12. 19:35
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem kellen repednie ha jó alatta a talj; megfelelően vastag és vasalt a beton réteg. Annak egyben kell mozdulnia vagy sehogy, nem részekbe.

De lehet dilatációs gond, hogy a cserépkályhánál melegedett az aljzat és tágult, azért még ennek sem kell bekövetkeznie ha rendesen megvan csinálva minden.

Jól néznénk ki, ha fűtéstől, vagy állandóan repednének a járólapok...ez nem normális.

A mennyezetnél a gerendák alatti vakolat repedés is ezért szokott előjönni, mert más az anyagok tapadása és dilatációja.

2019. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyu. Nem kell megijedni, minden házon keletkeznek hajszálrepedések. Ráadásul most rengeteg eső esett.
2019. nov. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írják, megmozdult a ház. Talán van valami nagyobb építkezés a közelben, vagy a hirtelen sok eső miatt változott a talaj állapota. Aggodalomra nincs ok, de ha zavar, csináltass új burkolatot, flexibilis ragasztással, az jobban bírja a mozgást.
2019. nov. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kellen repednie ha jó alatta a talj; "


Ez téves gondolat.

A föld állandó mozgásban van, és hatnak rá a környezeti tényezők.

Ez nem kifejezetten földrengést jelent, de a föld Magyarországon is mozog, csak nem akkora mértékben, hogy azt földrengésnek nevezzük.

Leírték, és nagyon jól írták: a fűtés, a csapadék mind okozhat állapotváltozást a házban.

Ugye nem kell magyarázni, általános iskolai fizika, hogy melegben az anyag kitágul, hidegben összehúzódik.

Sok-sok ilyen mozgás bizony azzal jár, hogy látható is lesz, ugye nem egyből, hanem sok év után.

Van, amin hamarabb, de a jobb minőségűn később.

Írtam ugye, hogy nekem is ez van a zuhanyzóban. Nem is csodálkozom. Ott nem nagyon fűtök, felesleges azért a napi 5-10 percért. (nincs központi fűtésem). Ha megyek zuhanyozni, akkor a hideg csempe hirtelen kap forró vizet.

A kérdező meg ízt írta, nem ejtett le semmit.

Nem is feltétlenül kell leejteni. Egy erre érzékenyebb felületen az évek múlásával simán okozhat repedést, ha valaki tűsarkúban gyilkolja, vagy egy 120 kilós ember mászkál rajta.

azért egy járólap nem olyasmi, hogy ugyanolyan épségben maradjon az idők végezetéig.

2019. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!