Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Látott már valaki ilyet? A...

Látott már valaki ilyet? A beton járda elvált körben a háztól, mindenhol rések keletkeztek.

Figyelt kérdés
Ez mitől lehet? A ház oldalán egy helyen lehullott a vakolat, és saletromos a fal. Ez a kettő összefügghet?
2019. nov. 16. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Igen láttam és még az is lehet, hogy van összefüggés. Bár vakolat elválás akkor is lehet, ha a járda ép.
2019. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mindentudó99 ***** válasza:
69%
Tehetnél fel kèpet.
2019. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 qkker1 ***** válasza:
100%
Mivel -nagy valószínűséggel- a járda csak mellé lett öntve a falnak, egyszerű fizika, süllyed a talaj, és azzal mozdul a járda is.
2019. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2019. nov. 16. 14:00
 5/14 A kérdező kommentje:
Tettem fel képeket, így néz ki, egyre több a repedés mindenhol. Hogyan lehetne ezt megállítani? Lehet vizesedestol? Tégla ház, a járda 30 évig nem repedt meg, most meg 2 év alatt ilyen lett. Mit tehetek, hogy ne romoljon tovább az állapot? Köszönöm, ha segít valaki.
2019. nov. 16. 14:02
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom (meg tapasztaltam is), hogy a talajmozgás az oka, amiben persze szerepet játszik a kimosódás, a vakond járatok kialakulása, a növényi gyökerek terjeszkedése stb. Ahol a kerti járda vagy út nem betonvassal megerősített alapra van fektetve, ott is jelentkezik.
2019. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez vajon lehet veszélyes a ház szerkezetére nézve? Megrepedhetnek a falak is? Olyan, mintha a ház megemelkedett volna. A járdák ház felőli része magasabban van, tehát kifelé lejt körben mindenhol. Eredetileg vízszintes volt. 😔
2019. nov. 16. 14:21
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Légy nyugodt, mert a ház statikáját nem veszélyezteti.

A járda alja nem lett kellően tömítve, így (akár évek múlva is), elkezdett "dolgozni" - süllyed a falaktól kifelé. Szerintem a salétromos falak nem okozzák. A keletkezett réseket öntsd be lágy cementtel, vagy homokkal, földdel.

2019. nov. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2019. nov. 16. 21:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem jelent megy egy kép sem, mindegyik csak fekete.

Ti látjátok?

2021. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!